صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی با توجه به افزایش قدرت جریان مقاومت از جمله حزب الله لبنان در حالت تدافعی قرار گرفته است.

حسین آجرلو در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، در ارتباط با استراتژی حزب الله لبنان در مواجهه با جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: حزب الله لبنان با توجه به شرایط جدید سیاست های تهاجمی خود را گسترش داده و واکنش مناسب و قاطعی به تجاوزات صهیونیست‌ها در چند وقت اخیر داده است.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اخیر صبر استراتژیک و دوران خویشتن داری جریان مقاومت به پایان رسیده و این جریان به هر نوع حمله متجاوزان ، پاسخ مناسبی می دهد ،خاطرنشان کرد : صهیونیست ها تصور می کردند که صبر استراتژیک حزب الله لبنان به خاطر مصالح لبنان و حفظ ثبات در سوریه در برابر تجاوزات این رژیم ادامه خواهد داشت ولی در تحولات اخیر حزب الله لبنان نشان داد که این تصور صهیونیست‌ها اشتباه است و آنها به هر نوع حمله پاسخ جدی و محکمی خواهند داد .

آجرلو با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی و با توجه به سیاست جدید حزب الله لبنان و جریان مقاومت، رژیم صهیونیستی در حالت تدافعی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد : به دنبال دستیابی محور مقاومت از جمله حزب الله لبنان به موشک های نقطه زن و دقیق، معادلات در منطقه تغییر کرده و در همین چارچوب رژیم صهیونیستی هر روز بیشتر از گذشته جنبه دفاعی به خود می‌گیرد، آنها اکنون دچار ضعف ذاتی شده اند و این ضعف ممکن است آنها را به سمت بی ثباتی سوق دهد .

این استاد دانشگاه همچنین در مورد سکوت نهادهای بین المللی در مورد تجاوزات رژیم صهیونیستی نیز اظهار کرد: این مجامع در خدمت منافع قدرت های بزرگ قرار دارند و به ابزاری برای تحت فشار قرار دادن کشورهای مستقل که با قدرت‌های بزرگ همسو نیستند، تبدیل شده‌اند، بنابراین نباید امید خاصی به این نهادهای بین المللی داشت .

آجرلو همچنین در مورد نقش ایران در پیشبرد سیاست های جریان مقاومت نیز گفت : نظرات ایران برای جریان مقاومت مهم است و می توان گفت ایران رهبری جریان مقاومت را در حال حاضر بر عهده گرفته است چرا که ایران و جریان مقاومت هر دو اهداف یکسانی را در مقابله با محورعبری ، عربی و غربی دنبال می کنند .

این استاد دانشگاه در پایان صحبت های خود در رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: هر موقع ایران مقتدرتر باشد، جریان مقاومت نیز در برابر محور عبری ، عربی و غربی مقتدرانه تر مقاومت می‌کند .

مرتبط با این خبر

  • بازاریان مذهبی به حکومت پهلوی روی خوش نشان ندادند

  • حمله به آرامکو با اخطار قبلی انجام شد

  • پایان نتانیاهو...

  • آسیب های اجتماعی در ناآگاهی افراد ریشه دارند

  • اگر حمایت بازاریان نبود انقلاب پیروز نمی شد

  • صادراتی که مملکت را تهی می‌کند و ارزآور نیست به چه درد می‌خورد؟

  • امریکا برای دلجویی از عربستان بانک مرکزی را مجددا تحریم کرد

  • شبکه فاضلاب شهری عامل فرونشست زمین نیست

  • عربستان بیش ازاین نمی تواند با کارت امریکا در منطقه بازی کند

  • مجلس قانون تجارت را زیرورو کرد