صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنان ترامپ را به بازی با دم شیر تعبیر کرد و گفت: آمریکایی ها می دانند قدرت سپاه و بازدارندگی موشکی ایران بگونه ای است که پاسخی کوبنده به امریکا خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابولفضل حسن بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با برنامه زنده "رویداد" رادیو گفت وگو با بیان اینکه فردی بر آمریکا حاکم شده که روز به روز این کشور را در جهان منزوی تر می کند، گفت: ترامپ قواعد بین المللی را رعایت نکرد و تصور می کرد جهان تک قطبی شده است و همواره احساس نمود که جهوری اسلامی، همان ایرانِ سال 1356 است.

وی گوش به فرمان بودن ترامپ نسبت به صهیونیسم و ایجاد چالش برای امریکا را متذکر شد و افزود: ترامپ نزاکت قانونی را رعایت نکرد و خدا را شاکریم که در میان همه سطوح کشور همدلی و همفکری ایجاد شد و امروز 80 میلیون ایرانی در قالب یک روح واحد در جمهوری اسلامی تلاش می کنند و کشورمان در سطح بین المللی همچون یک خورشید می درخشد.

حسن بیگی یادآور شد:در یک قرن گذشته صهیونیسم بین الملل انگلیس و امریکا را هدایت و مدیریت کرده است؛ ما 13 سال مذاکره کردیم و زمانیکه نتانیاهو در سازمان ملل پیشرفت 95 درصدی جمهوری اسلامی را [روی یک تکه کاغذ] نشان داد، اوباما قبول کرد پای میز 2+3 بنشیند و هم اینک نیز صهیونیسم بین الملل احساس می کند که می تواند موضوع جمهوری اسلامی را با شانتاژ و تبلیغات رسانه ای دنبال کند.

ترامپ نوک پیکان رژیم صهیونیستی است

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستپاچگی صهیونیسم و بلوک غرب گفت: ترامپ بهترین فردی است که می تواند اوامر نتانیاهو را اجرایی کند. علی رغم اینکه صاحب نظران امریکایی و خاصه افکار عمومی این کشور به ترامپ اعلام کردند مسیر پیش رو غلط است و اگر بخواهید برجام را پاره کنید، ایران پیروز میدان و امریکا شکست خورده خواهد بود.

حسن بیگی با اعلام اینکه ترامپ بعنوان نوک پیکان صهیونیست ها عمل می کند، افزود:از زمانیکه مقاومت به پیروزی رسید خشم این ها نسبت به سپاه بیشتر شد و نمی توانند این خشم را پنهان کنند؛ علی رغم اینکه خودشان نیز می دانند 80 میلیون ایرانی سپاه را حامی مظلوم و ارتش امریکا را کودک کش و حکومت این کشور را بعنوان حکومتی ظالم می شناسند.

وی با اشاره به بدهی های کلان ایالات متحده در جنگ هایی که در خلیج فارس، عراق و سوریه و افغانستان به راه انداخته، گفت: امریکا با دم شیر بازی می کند؛ چراکه جمهوری اسلامی امروز جان و توان مقاومت است و در این راستا در کمیسیون نیز مذاکرات گوناگونی داشتیم و بر اساس استراتژی کلانی که حضرت آقا تعیین کردند، ناظران بر برجام همواره اجرای آن را رصد می کنند و مجلس باید در قالب تصمیم گیری ملی اقداماتی را انجام دهد و همه نوع توانی برای مقابله با [نقض] برجام در دست داریم.

جمهوری اسلامی محبوب و پیروز در جامعه بین الملل

حسن بیگی با اشاره به سابقه فعالیت رئیس جمهور روحانی در شورایعالی امنیت ملی در دوران مذاکرات اولیه ی هسته ای، بیان کرد: ما به نظر جامعه بین الملل احترام گذاشتیم تا منافع ملی مان حفظ شود و برجام ظالمانه را پذیرفتیم. پیشتر نیز تاکید کردیم که قلب رآکتور را سیمان نکنید اما در شرایطی بودیم که باید اعتماد بین المللی را [به دست می آوریم] ولی آقایان [بدانند] که در تحقیقات باید به جمهوری اسلامی کمک می کردند اما کدام یک از اعضای 1+5 در این حوزه کمک کننده بودند؟!

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد:ما همواره به نظام بین الملل و برجام احترام می گذاریم و امریکا باید بفهمد اگر ترامپ چنین غلطی مرتکب و بخواهد از برجام خارج شود یا اعمال فشار کند، قدرت ما چند ده برابر دوران قبل از برجام است و قدرت همدلی و مقامت در منطقه حرف اول را می زند و جمهوری اسلامی در جامعه بین الملل پیروز و محبوب خواهد بود.

حسن بیگی همچنین درباره اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران گفت:در برجام آمده است که بعد از امضای توافق، تمام تحریم ها باید برداشته می شد؛ اما این کار را نکردند. قرار بر این بود که در بوق تبلیغاتی ایران هراسی ندمند؛اما امریکا همواره بر کشورهای کوچک منطقه برای ایران هراسی فشار وارد می آورند؛ همچنین بعد از برجام شاهد هستیم امریکا [تحریم های بانکی را رفع نکرده است]؛ بعد از تصویب برجام سرمایه گذاری خارجی در حوزه نفت و انرژی باید انجام می شد اما هنوز به فرانسوی ها [در حوزه قرارداد توتال] فشار می آورند.وی در بخشی دیگر از مصاحبه با برنامه "رویداد" اظهار کرد:آمریکایی ها عملا از قدرت خود استفاده کردند و اجازه [سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در کشورمان را نداند]؛ هنوز در تامین قطعات هواپیما با مشکل مواجه هستیم. آمریکا 40 سال جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار می دهد؛ حال با چه رویی ادعا می کند در بحث های بعدی می خواهند چنین و چنان کنند؟! در حالی که می دانند قدرت سپاه و بازدارندگی موشکی ایران بگونه ای است که پاسخی کوبنده به امریکا خواهد داد.

حسن بیگی با اشاره به بمباران گسترده آمریکا در سوریه و کشتار ارتش و مردم سوریه و عراق گفت: امریکا مستقیما داعش را پشتیبانی می کند که البته همانطور که رهبری معظم انقلاب در گذشته فرمودند، باید با درایت عمل کنیم. در برجام 5 گل خوردیم و تنها 3 گل زدیم اما باز هم به سازمان ملل و کشورهای 1+5 احترام گذاشتیم تا آقایی حکومت اسلامی را به دنیا نشان دهیم.

وی ضمن یادآوری حمایت همه جانبه آمریکا و بلوک غرب و شرق از دشمن بعثی علیه جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان ساخت: آمریکا حتی گفته باید کاخ ریاست جمهوری ایران را بازرسی کنیم. [امریکا بداند] صدام ذلیل بود و شما از ایران کمک گرفتید که او را نابود کنید! ولی این جمهوری اسلامی است. ایران در 8 سال دفاع مقدس پیروز شد؛ چرا امروز چشم ها تان را باز نمی کنید؟! /

مرتبط با این خبر

  • راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم چیست؟

  • نگاهی به توسعه صنایع دفاعی از ابتدای انقلاب تاکنون

  • مبارزه با فساد مطالبه جدی مردم است

  • بایدها و نبایدهای دو سال باقی مانده دولت

  • کلاهبرداری های جدید در فضای مجازی به نام بیت کوین!

  • بررسی مفهوم محیط زیست و ارتباط آن با خانواده

  • بازار متشکل ارزی؛ متضمن ارز تک نرخی است

  • رونمایی از سامانه بومی ضدموشکی انصارالله در آینده نزدیک

  • صاحبان معادن علاوه بر مالیات، حقوق دولتی می پردازند

  • بساط حیف و میل خودروسازان باید برچیده شود