صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بدنه کارشناسی آمریکا تمایلی به دیدگاه ترامپ در رابطه با برجام ندارد،گفت: اروپا بیش از اعمال فشار بر ترامپ، با کنگره آمریکا لابی می کند و امیدوار است قدرت تصمیم گیری را از دست یک شخص خودرای و خودشیفته خارج ک

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی ضمن مصاحبه با "رویداد" رادیو گفت وگو با بیان اینکه کسی انتظار شنیدن حرف حساب را از ترامپ ندارد، اظهار کرد: وی یکسری سخنان کلی و بر اساس ادراک و برداشت خود از ایران مطرح کرد و تلاش داشت میان مردم و نظام ایران، ایجاد شکاف کند.

شفیعی به بخشی از سخنان رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: وی در بخشی از سخنان اش می گفت، ملت متمدن ایران و در بخشی دیگر سخن از خلیج عربی به میان آورد؛ [ولی نمی داند] که خلیج فارس نیز به اندازه تمدنِ این ملت [عمر دارد].

وی سخنرانی 10 دقیقه ای ترامپ را دارای سطوح دوگانه ای برشمرد و افزود: [ترامپ از جعل نام خلیج فارس] صد درصد هدفی خاص داشت؛ یعنی [به زعم ترامپ] گفتن خلیج عربی با قلمداد کردن نام فاسد برای نظام، فرقی ندارد و وی هرچه در ذهن آورد و می توانست درباره نظام جمهوری اسلامی ایران بر زبان آورد، مطرح کرد!

شفیعی با اشاره به الفاظ منفی مورد استفاده ترامپ در رابطه با سرزمین و نظام ایران تصریح کرد: لایه دوم پیام وی نیز چیزی جز توهین به ملت ایران نبود؛ به هر حال این نظام برخاسته از انقلاب اسلامی است و دقیقا جهت گیری این انقلاب از ابتدا ضد امریکا بود و این ها از این پیشینه نگران هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: ترامپ گفت ایران بعد از انقلاب دست به گروگان گیری زد و دیپلمات های ما را به گروگان گرفت؛ در حالی که نقطه عزیمت بحث این مسئله نیست و شروع بحث به سال ها قبل و کودتای 28 مرداد باز می گردد!

شفیعی دریک جمع بندی گفت:در عمل ممکن است اتفاقاتی حادث شود ولی به نظرم تحول خاصی صورت نمی گیرد و تبلیغات، فضای رسانه ای و سیاسی که این سخنرانی به دنبال داشت، بیش از نتایج عملی است که از این سخنانی حاصل می شو

مرتبط با این خبر

  • کره شمالی می داند تهدیدهای امریکا اجرایی نخواهد شد

  • ایران مقتدرانه به مقاصدش خواهد رسید/ ملت عقب‌نشینی نمی‌کند

  • هزینه کنفرانس منامه بر عهده دول خائن به آرمان قدس شریف است

  • رادیو گفت وگو در هفته ای که گذشت؛(به همراه پادکست گفت و گو پلاس)

  • مردم از خدمات مشاوره قضایی در محاکم بهره مند شوند

  • راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت نقطه عطفی در تاریخ نظام سلامت است

  • در مقطع کنونی راهی جز ادامه مسیر کنکور نداریم

  • سپاه در سرنگونی پهپاد جاسوسی به وظیفه‌اش عمل کرد / آمریکا‌‌یی‌ها ‌اقدام مقابله به مثل نمی‌کنند‌

  • بهبود عملکرد یا ارائه ویژگی جدید به دارو، هدف نانو دارو است

  • وزارت صنعت درب کارخانه ها را به روی دانش آموزان باز کند