صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات تشریح، تبیین و مدل سازی اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های بسیج دانست.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ میزگرد «نقش بسیج در پویا سازی ظرفیت های ملی» با حضور زراعت کیش رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات و مدیرکل حوزه ریاست این واحد و کیارش مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج دانشجویی در برنامه آیینه داران بصیرت در رادیو گفت و گو برگزار شد.

یعقوب زراعت کیش رئیس بسیج اساتید این واحد در رابطه با « نقش بسیج در پویا سازی ظرفیت های ملی»، به تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان بر 2 واژه بصیرت و دشمن شناسی اشاره کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها بیان فرموده اند ، دشمنان انقلاب اسلامی از هیچ فرصت و ابزاری برای وارد کردن ضربه و تضعیف جمهوری اسلامی ایران، نخواهند گذشت.

رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی افزود: محوریت اقتصادی در نام‌گذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت ویژه بحث اقتصاد و آسیب های پیش روی در کشور دارد. معتقدم اقتصاد مقاومتی چیزی به جزء استفاده بهینه و کارا از ظرفیت ها و مزیت های نسبی کشور نیست. دانشگاه ها به ویژه واحد علوم و تحقیقات سعی دارد با تشریح و تبیین مناسب و همچنین مدل سازی صحیح اقتصاد مقاومتی علاوه بر آگاه سازی جوانان اقدام به ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مسئولین کنند تا بتوان به اهداف آن در راستای بخش اقتصادی جمهوری اسلامی ایران رسید.
اهمیت حضور بسیج در جامعه

زراعت کیش با اشاره به برنامه واحد علوم و تحقیقات برای راه اندازی سایت پژوهشی بسیج اساتید، خاطر نشان کرد: قطعا در دانشگاه ها نشست هایی چون حلقه های علمی، حلقه های صالحین و سایت های پژوهشی می تواند در افزایش بصیرت و دشمن شناسی و راه های مقابله با تهدیدها نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: با نگاهی به عملکرد و فعالیت های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به وضوح می توان بحث کینه توزی آنها را دید. دسیسه ها و حیله گری ها برای تخریب و تضعیف ایران از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون وجود داشته و خواهد داشت. آنان از هر ظرفیتی برای ضربه زدن به منافع ملی ما به خصوص در حوزه اقتصادی چه در مباحث داخلی و چه در بعد خارجی بهره می برند. اقدامات آمریکایی ها برای جلوگیری از عبور لوله گاز کشور آذربایجان جهت انتقال به اروپا ، نمونه ای از فعالیت های خصمانه آنها برای عدم ثبات و رونق اقتصادی در ایران است.

مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات، افزایش بصیرت و دشمن شناسی را یکی از اهداف حال حاضر بسیج در کشور بیان کرد و ادامه داد: یکی از ضروریات اصلی برای مقابله با دشمنان ، نهادینه کردن بصیرت و دشمن شناسی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در میان مسئولان و آحاد جامعه است. چرا که وقتی ما به باور وجود دشمن و حیله گری های آنها برسیم، بدون شک آمادگی لازم برای مقابله با دسیسه های دشمنان را خواهیم داشت و اقداماتی نظیر حضور پررنگ در محور مقاومت در منطقه، اهداف عالی نظام در دیپلماسی بین المللی، برنامه های نظامی برای افزایش توانایی دفاعی موشکی و ... برای همه، روشن و قابل درک خواهد شد.

زراعت کیش با اشاره به اهمیت حضور بسیج در جامعه و به خصوص در میان قشر جوان تصریح کرد: معتقدم امروزه دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال القای حس ناامیدی در میان جوانان و به خصوص قشر دانشجو، نسبت به آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند. اینجاست که بسیج به خصوص بسیج اساتید می تواند با حضور فعال خود در این جنگ نرم مثل همیشه پیروز از میدان بیرون آید .

وی نقش اساتید و به خصوص اساتید بسیجی را در افزایش امیدواری و برملا کردن حیله گری های دشمنان انقلاب اسلامی بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: بسیج اساتید در دانشگاه ها می توانند با آموزه های مناسب و تبیین و تشریح اهداف و فرهنگ والای بسیجی به دانشجویان که قشر جوان و آینده ساز این مرز و بوم را تشکیل می دهند، علاوه بر افزایش امیدواری که خود موجب ایجاد انگیزه در راستای تلاش، مجاهدت و هدف گزینی آنان براساس منویات مقام معظم رهبری خواهد شد، آنان را با انواع دسیسه های دشمن نیز آشنا کنند.

مرتبط با این خبر

  • تخلف دو شرکت بزرگ دولتی/ قیمت ها را قبل و بعد از 98 افزایش دادند

  • برای ارتقای پدافند سایبری چاره ای جز بومی سازی نداریم

  • تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای 75 میلیون ایرانی

  • شورای راهبری دادرسی الکترونیک نقش موثری در سیاست گذاری و راهبری این حوزه دارد

  • معافیت‌های مالیاتی؛ ابزار تشویقی وزارت راه

  • استخدام شرخر برای وصول مطالبات!

  • واکاوی پیوست فرهنگی در رسانه و فناوری های نوین اطلاعاتی

  • فرهنگ، هادی جریانات اقتصادی و اجتماعی است

  • دعوت از کودکان و نوجوانان برای فرهنگسازی و پیشگیری از اعتیاد

  • استفاده از لنزهای رنگی و دائم ممنوع!