خبرگزاری خانه ملت یوسفیان ملا: برخی تحقیق و تفحص ها عمر یک مجلس را می گیرند اما پیامد مثبتی را ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه تاکنون نتیجه مثبتی از تحقیق و تفحص، شاهد نبوده ایم، افزود: مادامی که قوانین را تغییر ندهیم، تداوم این شیوه از تحقیق و تفحص بی نتیجه خواهد بود.

1397/02/10
|
16:33

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه بهارستان با موضوع "تحقیق و تفحص مجلس نارسایی ها و نامشخص بودن تاثیرات قانونی" و با حضور عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به روی آنتم رفت.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درگفتگوی بهارستان رادیو گفتگو دراین باره بیان کرد: تحقیق و تفحص از وظایف نظارتی مجلس است و نمایندگان علاوه بر قانون گذاری حق استیضاح را نیز دارند.

وی ادامه داد: نمایندگان می توانند اگر مسئله ای جنبه مجرمانه داشت آن را تحت عنوان یک پرونده به قوه قضائیه ارسال کنند و مخالفان تخلفات اداری از لحاظ اداری تعقیب شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: مجلس تنها یک اعلام کننده است بنابراین تاکنون شاهد این نبودیم که پس از تحقیق و تفحص، دستگاه های مختلف نتیجه را به مجلس اعلام کنند لذا این مسئله تنها ضعفی است که در تحقیق و تفحص وجود دارد.

یوسفیان ملا در مصاحبه با رادیو گفتگو با بیان اینکه تحقیق و تفحص هزینه بر است،گفت:میانگین هزینه هر تحقیق حداقل ٢٠٠ میلیون تومان بوده،اما هنوز نتیجه ملموسی یافت نشده است،بنابراین به دلیل هزینه بالا روند تحقیق و تفحص تاحدودی کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ما طرحی تحت عنوان حمایت نمایندگان از انگیزه آنان در تحقیق و تفحص ارائه داده بودیم تا بدین وسیله حق کسی تضییع نشود،اما برخی از نمایندگان اعلام کردند که این طرح ممکن است اختیار نمایندگان را کاهش دهد،لذا این طرح رد شد.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه تاکنون نتیجه مثبتی از تحقیق و تفحص را شاهد نبوده ایم، افزود:مادامی که قوانین را تغییر ندهیم،تداوم این شیوه از تحقیق و تفحص بی نتیجه خواهد بود؛چراکه عمر یک مجلس را می گیرند اما پیامد مثبتی را ندارد./

دسترسی سریع