ایرنا: واگذاری بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح کلید خورد

تهران- ایرنا- رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: هفته گذشته جلسه ای با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره واگذاری بنگاه های اقتصادی داشتیم که اقدام های اجرایی آن در چند ماه آینده آغاز می شود.

1397/04/27
|
14:05

«میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی» عصر سه شنبه در نشست خبری با موضوع «خصوصی سازی و آینده آن در ایران» در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: بخشی از سهام بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح متعلق به صندوق بازنشستگان است که سهم دولت یا وزارت دفاع نیست که آن را بفروشد.
پوری حسینی ادامه داد: اقدام های سازمان خصوصی سازی درباره این صندوق ها شامل این موارد می شود که صندوق ها بنگاهداری نکنند، به مرحله انتخاب مدیران عامل وارد نشوند و در حد سهامداری باقی بمانند.
وی اضافه کرد: این خواسته هنوز به طور کامل محقق نشده است؛ البته سازمان خصوصی سازی نظارت می کند که این صندوق ها به حالت سهامداری برگردند.
رییس سازمان خصوصی گفت: بجز صندوق های بازنشستگی، سهام برخی شرکت ها به طور کامل دولتی و مربوط به وزارت دفاع است. این وزارتخانه فهرستی از این شرکت ها را تهیه کرد که بخشی از آن را خودش می فروشد و بقیه را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرد.

دسترسی سریع