صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تلاش ناکام دشمن در مخدوش سازی چهره سپاه و بسیج نزد افکار عمومی گفت: آمریکایی ها با روحیه انقلاب اسلامی و نفی سلطه گری و سلطه پذیری مشکل دارند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع واکنش فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات دشمن و با حضور سردار مسعود جزایری مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روانه آنتن شد.

سردار مسعود جزایری در آغاز با اشاره به هجمه رسانه ها و سیاست مداران آمریکایی به سپاه قدس و فرمانده آن، گفت: این موضوع چیز جدیدی نیست. سابقه تهاجمات آمریکا در عرصه های مختلف را رصد کنیم به نکات مهمی دست پیدا می کنیم. آمریکایی ها همواره تلاش کردند و تلاش دارند به نقاط اصلی قوت نظام ضربه وارد کنند و آن را در برنامه دائمی خودشان قرار داده اند و سعی می کنند با عناصر عملیات روانی این استراتژی را ادامه دهند.

وی افزود: حمله به مدل حکومت و ولایت فقیه یک موضوع بدیع در جهان امروز است، از روز نخست انجام داده اند و امروز نیز ادامه می دهند. همچنین سال های سال است که به سپاه و بسیج حمله می کنند و خسته هم نمی شوند. منطق آنها این است که پدیده ها را باید تکرار کنیم و اگر می خواهیم در یک موضوع نتیجه بگیریم، باید مرتب برای آن حاشیه سازی کنیم تا بعدا اثرگذار بگذارد. این سیاست را علیه سپاه در منظر افکار عمومی داخلی و خارجی به کار برده اند تا ذهنیت آن ها را مخدوش کنند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بیان اینکه در مسیر سمپاشی علیه سپاه موفقیت های جزئی کسب کرده اند، عنوان کرد: البته با وجود تریبون های حرفه ای که در اختیار دارند، نتوانستند روی مخاطبشان اثری که انتظار داشتند، بگذارند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها از دست انقلاب اسلامی ناراحت و عصبانی هستند و دچار انفعال شدند و به هر دری که زدند در برابر انقلاب اسلامی با ناکامی مواجه شدند. از همان روزهای ابتدایی اقدامات زیادی علیه ایران شکل دادند و به عنوان نمونه جنگ طولانی هشت ساله را علیه ایران ترتیب دادند. در آن جنگ عراق در ظاهر با ما می جنگید اما اصل صحنه را آمریکایی ها می چرخاندند این ادعا و تحلیل بنده نیست بلکه اسناد این موضوع را تائید می کنند.

جزایری در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی و موقعیت والای جمهوری اسلامی در منطقه و جهان عنوان کرد: وضعیت سیاسی، فرهنگی و نظامی آمریکایی ها را ببینید، متوجه می شوید آن ها از دست ایرانی ها عصبانی هستند. آمریکایی ها با روحیه انقلاب اسلامی و نفی سلطه گری و سلطه پذیری که پیام انقلاب است، مشکل دارند.

مرتبط با این خبر

  • اصلاح لایحه قاچاق کالا و ارز با هماهنگی دولت تدوین می شود

  • سینماگران بعد از دهه اول کار خود درگیر تکرار می شوند

  • ماهیگیری نفوذی ها از آب گل آلود لبنان

  • روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

  • راهپیمایی اربعین، رسانه قویِ معرفی فرهنگ حسینی

  • متمایل شدن سعودی‌ها به روسیه برای ایجاد توازن منطقه‌ای

  • چگونه بدون سرمایه کارآفرین شویم ؟

  • سهم مرکز هنرهای نمایشی در سالجاری 45 اثر دینی بود

  • حال و هوای اربعین را به زندگی روزانه ببریم

  • بررسی بازتاب راهپیمایی بزرگ اربعین در رسانه های مختلف