خبرگزاری خانه ملت: آمریکا،انگلیس و فرانسه در زمان جنگ جهانی دوم به سر می برند/ انگلیس و آمریکا نمی خواهند تغییر قواعد سیاسی جهان را قبول کنند

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه آمریکا، انگلیس و فرانسه فکر می کنند در زمان جنگ جهانی دوم قرار داریم، گفت: قواعد سیاسی در جهان و منطقه تغییر کرده است اما انگلیس و آمریکا نمی خواهند این موضوع را قبول کنند.

1397/06/11
|
12:15

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «رویداد» رادیو گفتگو با موضوع "وتوی پیش نویس قطعنامه انگلیس علیه ایران توسط روسیه" و با حضور اسماعیل کوثری نماینده سابق مجلس و کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت.

اسماعیل کوثری درآغاز با بیان اینکه آمریکا و انگلیس و فرانسه فکر می کنند در زمان جنگ جهانی دوم قرارداریم که باید تابع این کشورها باشیم،اظهار کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در یک دهه آخر،بسیاری از مسائل و قواعد سیاسی در جهان و منطقه تغییر کرده است اما انگلیس و آمریکا نمی خواهند این موضوع را قبول کنند.

وی اضافه کرد: انگلیس طرحی را به شورای امنیت پیشنهاد داده است که بر اساس آن می خواستند ایران را به دلیل ارسال تجهیزات به یمن محکوم کنند؛در حالی که این موضوع از اساس صحت ندارد. در نهایت هم دیدیم این موضوع رای نیاورد.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: اگر امکان ارسال موشک به یمن وجود داشت، در درجه نخست امکانات و تجهیزات برای رفع مشکلات مردم یمن ارسال می کردیم. موشک یک بسته کوچک نیست که بتوان آن را به راحتی جابجا کرد، امکان ارسال ندارد. عربستان تمام مرز یمن را محاصره کرده است و در چنین شرایطی حتی امکان ارسال دارو نیز وجود ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با ابراز تاسف از کشورهای غربی برای نادیده گرفتن حقوق مردم یمن، بیان کرد: غربی ها و برخی از کشورهای عربی به دلیل شکست های سیاسی در منطقه؛دائم در حال تلاش هستند تا جو عمومی را به نفع خودشان تغییر دهند.

وی با اشاره به روسیه تصریح کرد: این کشور تاکنون منطقی عمل کرده است؛اما همچنان برخی عملکردهای این کشور نیز جای سوال است ؛زیرا قطعنامه روسیه درخصوص تحریم تسلیحاتی یمن با 15 رای تصویب شده است.سوال این است آمریکا و انگلیس دائما در حال ارسال سلاح به عربستان هستند تا علیه مردم یمن استفاده شود، اما کسی اقدامی نمی کند ولی وقتی یمن موشک شلیک می کند، بلافاصله محکوم می شود./

دسترسی سریع