صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه مصرف‌کننده‌های مواد صنعتی بیشتر از سایر مصرف‌کننده‌ها در معرض خطر و متجاهر شدن هستند،

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه مصرف‌کننده‌های مواد صنعتی بیشتر از سایر مصرف‌کننده‌ها در معرض خطر و متجاهر شدن هستند، عنوان کرد: معتادان متجاهر حاضر در تهران از مناطق جنوبی این شهر به حاشیه بزرگ راه‌های شمال شهر تهران رانده شده و در آن مناطق به مصرف علنی مواد روی آورده‌اند. پرویز افشار با اشاره به اینکه عدد آمار خام معتادان کشور در سال‌های اخیر کاهش یافته است، گفت: در سال‌های اخیر شدت و عمق اعتیاد در گروه‌های مختلف اجتماعی افزایش یافته و نمود اعتیاد در کشور را گسترش داده است.

او با اشاره به اینکه تعداد معتادان متجاهر نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: در دهه 1380 در ایران معتادان الگوی مصرف خود را از مواد سنتی به مواد صنعتی تغییر داده‌اند. به‌طوری که ماده صنعتی شیشه میزان نفوذ و مصرف بالایی را به خود اختصاص داده است. معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به مقایسه مصرف و عوارض تریاک و شیشه تصریح کرد: اگر یک فرد معتاد با مصرف تریاک در مدت حدودی 15سال به مرحله از دست دادن مهارت برسد، یک فرد با مصرف شیشه با مصرف حدود 6 سال می‌تواند تمام مهارت‌های خود را از دست داده و حتی به کف خیابان‌ها رانده شود.

او که در برنامه‌یی رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به اینکه مصرف‌کننده‌های مواد صنعتی بیشتر از سایر مصرف‌کننده‌ها در معرض خطر و متجاهر شدن هستند، عنوان کرد: معتادان متجاهر حاضر در تهران از مناطق جنوبی این شهر به حاشیه بزرگ راه‌های شمال شهر تهران رانده شده و در آن مناطق به مصرف علنی مواد روی آورده‌اند. افشار با اشاره به طرح‌های پژوهشی ستاد مبارزه با مواد مخدر، خاطرنشان کرد: بر اساس طرح‌های پژوهشی ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال 90 و 94 به واسطه آمارگیری‌های مختلف و پرسش‌ها و متادولوژی‌های متعدد مشخص شد که تعداد معتادان کشور در روند مدیریتی کاهش پیدا کرده و عمق آن افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر

  • آرامش معاون سازمان محیط زیست درباره چرایی ورود “مواد رادیواکتیو” به تالاب ملی!

  • نکاتی که صاحبان دسته چک باید رعایت کنند

  • برگزاری اولین جلسه کمیته مزد شورای عالی کار

  • نشست ورشو، هیچگونه تاثیری در سیاست های منطقه ای ایران نخواهد داشت

  • اینستکس تنها مبادلات تجاری ایران را تسهیل می کند

  • FATF یک برجام دیگر است

  • نماینده های دولت در شورا بی طرف نیستند/ رای گیری به نفع کارفرمایی است

  • رسانه‌های غربی به منحصربه فرد بودن راهپیمایی 22 بهمن اعتراف کردند

  • رادیو هرگز منسوج نمی شود

  • تسلیم در برابر دشمن برای حل مشکلات اقتصادی، خطایی نابخشودنی است