صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دکتر فریده شجاعی اظهار داشت: عدم توجه دقیق و کامل به فعالیت بانوان در رشته های مختلف ورزشی امروزه در سراسر دنیا نگاهی همه گیر شده است.

به گزارش ایلنا، برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع بررسی ورزش در هفته دولت، با حضور دکتر فریده شجاعی (مشاور معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان و نایب رئیس فدراسیون بسکتبال) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر فریده شجاعی با اشاره به این که ورزش بانوان پس از انقلاب در ایران گسترش یافت، گفت: با توجه به فعالیت های وزارت ورزش و جوانان در دو سال اخیر خوشبختانه ورزش بانوان وارد فاز جدیدی از تحرک و پویایی شده است.

وی افزود: در حال حاضر از 52 رشته ورزشی موجود در ایران، بانوان بدون توجه به رشته بوکس در 51 مورد رشته ورزشی حضور فعال دارند.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به تاثیر جنسیت در ورزش حرفه ای، اظهار داشت: در تمامی کشورهای دنیا بیشترین فعالان ورزشی در رشته های مختلف را مردها تشکیل می دهند؛ چرا که همه کشورهای دنیا به فعالیت مردان در حوزه ورزش بیش از زنان اهمیت قائل هستند.

وی با اشاره به موضوع حجاب در ورزش بانوان ایران، تصریح کرد: بر خلاف تصور عموم که حجاب را محدودیتی برای ورزش بانوان کشور می دانند، حجاب مصونیت و عامل موفقیت بانوان ایرانی در ورزش های حرفه ای است.

دکتر فریده شجاعی در ادامه اضافه کرد: عدم توجه دقیق و کامل به فعالیت بانوان در رشته های مختلف ورزشی امروزه در سراسر دنیا نگاهی همه گیر شده است.

وی با اشاره به وضعیت بسکتبال بانوان ایران در جهان، عنوان کرد: با توجه به پیگیری های مستمر وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بسکتبال ایران، دختران ایرانی با رعایت حجاب اسلامی در مسابقات جهانی توسط فدراسیون بین المللی آسیا پذیرفته شدند.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال افزود: خوشبختانه حضور بانوان ورزشکار در مسابقات آسیایی فراتر از پیش بینی های انجام شده رقم می خورد.

وی با اشاره به حضور بانوان در اماکن ورزشی، افزود: شایسته است که بانوان ایرانی در چهارچوب قوانین مطلوب بتوانند برای تماشای ورزش های مختلف در اماکن ورزشی ایران حضور داشته باشند.

مرتبط با این خبر

  • مذاکرات بین دو کره شمالی و جنوبی با چراغ سبز آمریکا ،چین و روسیه انجام می شود

  • قمربنی هاشم(ع) به ما درس ولایت مداری می دهد

  • درخواست مهلت از دشمن در تاسوعا اقدامی مقتدرانه و توام با عزت بود

  • مرور خطبه حضرت زینب (س) در بارگاه دوست

  • مشترکات قیام امام حسین (ع) و حضرت مهدی(عج)

  • فضائل عاشورا و نگاه به تحریفات و بدعت ها در انحراف نهضت عاشورا

  • تحلیل موسیقی عاشورایی در ویژه برنامه از مرثیه تا تعزیه

  • بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از صف‌بندی اصلاح‌طلب و اصول‌گراست

  • علت اصلی درخواست مهلت از دشمن در عصر تاسوعا چه بود؟

  • گسترش اختلاس و احتکار نشان از کمرنگ شدن قیام امام حسین در جامعه دارد