صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ضمن قدردانی از مردم استان برای صرفه جویی و مدیریت مصرف آب و استفاده از ابزارهای نوین آبیاری از جبران افت آب زیرزمینی و چاه‌های کشاورزی در برخی از دشت‌های یزد از یک متر به 20 سانتی متر خبر داد .

«محسن صادقیان» با اشاره به این‌که اتمام طرح‌های نیمه تمام هزینه و زمان بالایی می‌برد، اظهار کرد: شیوه دولتی در اتمام طرح‌های نیمه تمام به انجام نخواهد رسید .

وی افزود: دستورالعمل‌ها برای واگذاری به بخش خصوصی انجام شده و این طرح‌های باید برای سرمایه‌گذار جذاب باشند .

‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: پیمانکاران در سال‌های گذشته سرمایه گذاری زیادی در این طرح‌های انجام داده‌اند ولی دولت نتوانسته بدهی خود را کامل به بخش خصوصی پرداخت کند .

وی همچنین به بازپرداخت بدهی دولت از طریق تهاتر اشاره و خاطرنشان کرد: دولت از یک سو بدهکار است و از سوی دیگر پیمانکاران به بانک‌ها و موسسات غیر بانکی بدهکار هستند ولی آئین نامه‌ای بدین منظور در دستورکار است و همه اشخاص حقوقی و حقیقی که به هر نحو از بودجه عمومی دولت طلب دارند و از طرفی به موسسات بانکی بدهکار هستند، بدهی شان با اسناد خزانه نوع دوم تهاتر می‌شود .

صادقیان در بخش دیگری سخنان تصریح کرد: تمام کسانی‌که تا پایان سال 95 مطالباتی ‌از دستگاه دولتی دارند که به تایید ذی حساب دستگاه اجرایی رسیده است، می‌توانند نسبت به تهاتر اقدام کنند .

این مقام مسئول ادامه داد: ‌اکنون فرصت خوبی است که اگر کسی به بانک بدهکار است، طلب خود را از طریق بدهی دولتی نقد کند .

‌وی افزود: این مطالبات در استان یزد هنوز ‌به طور کامل مشخص نیست اما در هفته‌های آینده اعلام می‌شود، پیمانکاران می‌توانند با این روش در تکمیل طرح‌های عمرانی کمک کننده باشند و از طرفی بدهکاری ها نیز حل و رفع می‌شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: حوزه کشاورزی در استان یزد از سفره‌های آب زیر زمینی استفاده می‌کند که سال‌های گذشته در برخی از دشت‌ها تا یک متر افت آب‌های زیر زمینی را شاهد بودیم اما در یکی دو سال گذشته با خاموشی پاییز و زمستان چاه ها، نصب کنتورهای هوشمند، طرح تعادل بخشی و سایر اقدامات در حوزه مدیریت مصرف آب، این یک متر را به 20 سانتی متر کاهش داده‌ایم .

مرتبط با این خبر

  • گفتمان امنیتی جدیدی در منطقه غرب آسیا شکل گرفته است

  • چگونه کودکان را به کارآفرینی تشویق کنیم؟

  • درگیری در فضای مجازی بین سنت های دینی در حال گسترش است

  • افزایش دو برابری پرونده تخلفات خودرویی نسبت به سال 97

  • همه آنچه برای تحقق "رونق تولید" بدان نیازمندیم!

  • واکاوی سهم مصارف غیرکشاورزی از منابع آبی کشور

  • افزایش 65 درصدی وام ساخت مسکن

  • عربستان دنبال تشکیل ناتوی عربی است

  • اعلام آمادگی وزارت ارتباطات برای توسعه زیر ساخت پیام رسان های داخلی

  • صادرکننده برای ورود ارز حاصل از صادرات مهلت می خواهد