صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: بعضی تفکرات در داخل کشور وجود دارد که چرا دائما می‌گوید دشمن؟ غافل از اینکه دشمن به بدترین شیوه قصد انتقام گرفتن از انقلاب اسلامی را دارد.

به گزارش خبرگزار یبسیج، برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(ریشه‌های توانمندی و اقتدار کم‌نظیر فعلی نظام در تجربه هشت سال دفاع مقدس) با حضور حسن رستگارپناه، مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سردار حسن رستگارپناه اظهار کرد: اقتداری که رزمندگان با دست خالی و تنها با توسل به فرهنگ عاشورا در جنگ تحمیلی از خود نشان دادند، روح خودباوری را در نسل جوان امروز نهادینه کرد به حدی که این خودباوری باعث شد بتوانند به تجهیزات مدرن در حوزه نظامی دست پیدا کنند و موفقیت‌های بزرگی در این زمینه کسب کنند. لذا خودباوری در جوان متخصص ما به حدی می‌رسد که امروز در زمینه انرژی هسته‌ای و تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیدیم.

وی در ادامه افزود: جوان متخصص به اندازهای از خودباوری رسیده است که توانسته حتی در حوزه نانو به مهارت‌های خاصی دست یابد، مهارتی که در کشورهای دیگر با صرف سرمایه و زمان زیادی به موفقیت دست پیدا کردند اما در کشور ما این پروسه در زمان کمتری به نتیجه رسیده است. اگرچه پیشرفتی که جوانان ما در برخی زمینه‌های هسته‌ای، نانو و تجهیزات نظامی کسب کردند بدون برخورداری از تجهیزات و زمینه‌های لازم در مقایسه با سایر کشورها موفق در این حوزه‌ها بوده است.

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: بعضی تفکرات در داخل کشور وجود دارد که چرا دائما می‌گوید دشمن؟ غافل از اینکه دشمن دائما وضعیت ایران را رصد می‌کند. از فرصت‌هایی که ایجاد شده از طریق شکاف‌هایی که پپیدا می‌کند، به بدترین نحو می‌خواهد نشان بدهد که قصد انتقام گرفتن از انقلاب اسلامی را دارد. در حادثه تروریستی اهواز، ابزاری در دست دشمن قرار گرفت و منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنانمان شد.

حسن رستگارپناه گفت: حادثه تروریستی اهواز در حالی روی داد که رئیس‌جمهور آمریکا چند روز قبل در یک مصاحبه می‌گوید ما سخنمان را در داخل ایران پیاده می‌کنیم و امنیت آن را به چالش می‌کشیم. بعد از آن سران مرتجع منطقه دست به شیطنت‌هایی می‌زنند. لذا در رابطه با حادثه اهواز باید بگویم ممکن است در هر نقطه‌ای یک سلاحی در دست فرد منحرفی بیفتد و دچار از خودبیگانگی شود و حرکتی را انجام دهد.

وی افزود: برای همین ممکن است که حادثه تروریستی یک کار پیچیده امنیتی خارق‌العاده نباشد، اما آنچه مسلم است این نقطه ضعف ما را دشمن رصد و مدیریت کرده و در زمان و مکان مناسبی که بتواند در سالگرد دفاع مقدس، در شهری که مظهر مقاومت در جنگ تحمیلی است، کینه خود را نشان دهد. علی رغم اینکه حادثه اهواز دلخراش و متاثرکننده بود اما باید بررسی کرد که نقطه ضعف ما در این حادثه چه بوده است؟

مسئول مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: اگر هوشمندانه‌تر و دقیق‌تر محل برگزاری رژه نیروهای مسلح را بررسی و کنترل می‌کردیم، دشمن نمی‌توانست چنین غلط و اشتباهی بکند به ویژه که ما توانایی آن را داریم که پاسخ این حادثه را بدهیم.

مرتبط با این خبر

  • اصلاح لایحه قاچاق کالا و ارز با هماهنگی دولت تدوین می شود

  • سینماگران بعد از دهه اول کار خود درگیر تکرار می شوند

  • ماهیگیری نفوذی ها از آب گل آلود لبنان

  • روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

  • راهپیمایی اربعین، رسانه قویِ معرفی فرهنگ حسینی

  • متمایل شدن سعودی‌ها به روسیه برای ایجاد توازن منطقه‌ای

  • چگونه بدون سرمایه کارآفرین شویم ؟

  • سهم مرکز هنرهای نمایشی در سالجاری 45 اثر دینی بود

  • حال و هوای اربعین را به زندگی روزانه ببریم

  • بررسی بازتاب راهپیمایی بزرگ اربعین در رسانه های مختلف