صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فصل اقتصاد - نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع عدم پیشرفت در واگذاری طرح های نیمه تمام استانی و با حضور حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام احمد سالک در آغاز با بیان اینکه تقویت بخش خصوصی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: در تمام زمینه ها و عرصه ها و فعالیت های مختلف خدماتی، میدان دار اصلی بخش خصوصی است و شرکت های بزرگی در همین راستا شکل گرفته است.

وی همچنین به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت: سیاست های 24 ماده ای اقتصاد مقاومتی نیز بر تقویت بخش خصوصی و ظرفیت داخل کشور تاکید دارد. امروز تنها با تقویت بخش خصوصی می توان 80 هزار پروژه نیمه تمام استانی و سه هزار پروژه ملی را به انتها برسانیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس به وضعیت استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: در این استان پروژه های متعددی وجود دارد که نیمه تمام مانده است و البته بخش خصوصی نیز آمادگی برای اتمام این پروژه ها دارد اما موانع متعددی در این مسیر وجود دارد. یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

وی تاکید کرد: دولت باید بستر را برای حضور بخش خصوصی در همه زمینه ها فراهم کند و یکی از این مباحث، حذف بروکراسی اداری است که در راه بخش خصوصی بسیار سنگ انداز است. البته مجلس قانون تسهیل را تصویب کرد و ریل گذاری برای دولت شده است اما در حوزه اجرا هنوز مشکلات زیادی وجود دارد.

حجت الاسلام احمد سالک درباره استان اصفهان در گفتگو با رادیو گفت و گو اظهار کرد: در این استان پروژه های کنارگذر شرق، قطار سریع السیر، طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی و انتقال آب به صورت نیمه تمام مانده اند. اگر این پروژه ها قبل از نوسانات ارزی انجام می گرفت، کار پیش می رفت.

وی به موانع دیگر در اتمام طرح های نیمه تمام اشاره کرد و بیان داشت: شرکت های خصولتی دومین مانع در این مسیر است یعنی دولت شرکت ها را واگذار می کند اما عده ای از کارمندان از در می روند و از پنجره مجددا وارد می شوند و این نگران کننده است و باید در این حوزه نیز موانع برطرف شود تا رشد کالای ملی را شاهد باشیم.

مرتبط با این خبر

  • تشکر صمیمانه رهبرانقلاب از دست اندرکاران پزشکی/کارتان با ارزش است

  • کمبودهای اقلام بهداشتی توسط نیروهای مسلح در حال رفع است

  • بودجه سال 99 نه برای شرایط جنگی کشور که همانند گذشته نوشته شده است

  • محتکران ماسکها را تحویل دهند از خطایشان می گذریم

  • 5 درصد کاربران فضای مجازی دچار خطای تعمدی در نوشتن هستند

  • ویروس کرونا تا چند ساعت روی سطوح می‌ماند؟

  • دولت ظرفیت داروخانه ها را برای توزیع ماسک نادیده گرفت

  • تاثیر غذا با طبع گرم بر کرونا ثابت نشده است

  • بازی کنندگان با سلامت مردم در انتظار برخورد سخت باشند

  • رونق کتابخانه و کتب درسی؛ شرط ارزشمند شدن زبان محاوره