صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فصل اقتصاد - نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع عدم پیشرفت در واگذاری طرح های نیمه تمام استانی و با حضور حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام احمد سالک در آغاز با بیان اینکه تقویت بخش خصوصی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: در تمام زمینه ها و عرصه ها و فعالیت های مختلف خدماتی، میدان دار اصلی بخش خصوصی است و شرکت های بزرگی در همین راستا شکل گرفته است.

وی همچنین به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت: سیاست های 24 ماده ای اقتصاد مقاومتی نیز بر تقویت بخش خصوصی و ظرفیت داخل کشور تاکید دارد. امروز تنها با تقویت بخش خصوصی می توان 80 هزار پروژه نیمه تمام استانی و سه هزار پروژه ملی را به انتها برسانیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس به وضعیت استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: در این استان پروژه های متعددی وجود دارد که نیمه تمام مانده است و البته بخش خصوصی نیز آمادگی برای اتمام این پروژه ها دارد اما موانع متعددی در این مسیر وجود دارد. یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

وی تاکید کرد: دولت باید بستر را برای حضور بخش خصوصی در همه زمینه ها فراهم کند و یکی از این مباحث، حذف بروکراسی اداری است که در راه بخش خصوصی بسیار سنگ انداز است. البته مجلس قانون تسهیل را تصویب کرد و ریل گذاری برای دولت شده است اما در حوزه اجرا هنوز مشکلات زیادی وجود دارد.

حجت الاسلام احمد سالک درباره استان اصفهان در گفتگو با رادیو گفت و گو اظهار کرد: در این استان پروژه های کنارگذر شرق، قطار سریع السیر، طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی و انتقال آب به صورت نیمه تمام مانده اند. اگر این پروژه ها قبل از نوسانات ارزی انجام می گرفت، کار پیش می رفت.

وی به موانع دیگر در اتمام طرح های نیمه تمام اشاره کرد و بیان داشت: شرکت های خصولتی دومین مانع در این مسیر است یعنی دولت شرکت ها را واگذار می کند اما عده ای از کارمندان از در می روند و از پنجره مجددا وارد می شوند و این نگران کننده است و باید در این حوزه نیز موانع برطرف شود تا رشد کالای ملی را شاهد باشیم.

مرتبط با این خبر

  • "عدل علوی" برنامه ای در وصف عدالت حضرت علی(ع)

  • بررسی عدالت در اندیشه سیاسی حضرت علی(ع) در ویژه برنامه "حکمت و حکومت"

  • "چاه و ماه" روایتگر رابطه عارفانه خداوند با بندگان

  • امام(ره)با اطمینان خاطر انتقاد از رژیم پهلوی را آغاز و ادامه دادند

  • "راوی چه کسی است؟" روایتگر زندگی امیرالمومنین

  • فصل وصل همراه لحظات صبحگاهی مخاطبان در ایام ماه مبارک رمضان

  • عده ای می‌خواهند تاریخ انقلاب را غیرواقعی منعکس کنند

  • مردم ایران تا سن 74 سالگی امید به زندگی دارند

  • جوانان کشور سرشار از روحیه بشردوستانه هستند

  • "سجده سرخ" از مولای متقیان روایت می کند