صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مسئولان باید روحیه جهادی را با اندک تفکری در خود ایجاد کنند تا آینده ایران اسلامی و انقلاب اسلامی تأمین شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع نقش بسیج در مقابله با تهاجم فرهنگی و با حضور دکتر مرضیه افضلی مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج جامعه زنان کشور به روی آنتن رفت.

افضلی با بیان اینکه تقریبا نیمی از بسیجیان کشور را بانوان تشکیل می دهند، اظهار داشت: در کنار اکثر پایگاه های بسیج برادران در سراسر کشور، پایگاه های بسیج خواهران نیز وجود دارد و خواهران نیز همانند آقایان در بیشتر حوزه ها فعالیت می کنند.

وی افزود: مدیریت کارآمدی و سازندگی بسیج به فعالیت های جهادی و اقتصاد مقاومتی خواهران مربوط می شود. در کنار اردوهای جهادی برادران، خواهران نیز در این اردوها شرکت دارند و البته عمده فعالیت بانوان در این اردوها، در حوزه فرهنگی، بهداشتی و همچنین اقدامات جزئی عمرانی است.

مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حضور بانوان در عرصه مقابله با جنگ نرم گفت: با توجه به این فرمایشات مقام معظم رهبری، ما بیشترین تمرکز خود را بر فعالیت فرهنگی خواهران قرار داده ایم.

افضلی همچنین مطرح کرد: افق مد نظر انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است و قرار است سرزمین ما الگوی نمونه تمدن اسلامی برای دنیا باشد. در این الگو هیچ نقطه ای از ایران اسلامی نباید دچار محرومیت اقتصادی و فرهنگی باشد و این مسئله نیازمند یک عزم و نگاه متفاوت به توسعه است. طبیعتا سازمان بسیج به تنهایی نمی تواند این مهم را محقق سازد.

این مقام مسئول تاکید کرد: پیشرفت باید با عدالت همراه باشد و نباید تنها قطب های اصلی کشور را مانند تهران مرکز توسعه قرار داد. اصل قضیه نگاه لیبرالیستی است که در برخی مسئولان ما وجود دارد.

مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه بسیج متعلق به یک قشر خاص نیست ، گفت: اگر هر یک از ما به نقش خود در ایجاد تمدن اسلامی توجه کنیم، اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی مانند انقلاب محقق خواهد شد.

افضلی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: خروج از وضعیت اقتصادی امروز در گرو تحول بزرگ فرهنگی در کشور است. ما از فرهنگ اقتصاد اسلامی فاصله گرفته ایم و با مفهوم برکت و رزق انس نداریم و بیشتر سودگرا شده ایم.

وی افزود: مسئولان باید روحیه جهادی را با اندک تفکری در خود ایجاد کنند تا آینده ایران اسلامی و انقلاب اسلامی تأمین شود.

مرتبط با این خبر

  • استفاده از رسانه برای حل عقده 1400 ساله !

  • روح‌الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

  • دستگیری "زم" انفجار اطلاعاتی سپاه در جهان بود

  • مازندران؛ گردشگری به وسعت دنیا

  • روایت مسئول اشراف دفتر فرمانده کل سپاه از تلاش 2 ساله برای دستگیری روح الله زم

  • انجام کارهای تحقیقاتی برای دستیابی به فناوری های نظامی در سپاه

  • در صورت تصویب پالرمو دور زدن تحریم ها غیرممکن می‌شد

  • حذف یارانه انرژی دهک‌های بالا/ هر ماه یارانه نقدی تعدادی از افراد حذف می‌شود

  • تزئین نمای آپارتمان کمبودها ‌را جبران نمی‌کند

  • اربعین حسینی و فرصتهای پیشرفت اقتصادی