صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به برخورد جدی این سازمان با فروشگاه‌های پوشاک قاچاق گفت: از مجموع برندهای موجود در کشور، 70 برند مجوز دارند و مابقی بصورت غیر قانونی وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با شبکه رادیویی گفت‌وگو با اشاره به برخورد با واردکنندگان پوشاک قاچاق اظهار کرد: «کسانی که با برندهای خارجی فاقد ثبت در کشور و نمایندگی اقدام به عرضه کالا به مردم می کند مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در کشور مجموعه های دارای مجوز اجازه فعالیت دارند و کالای وارداتی آن ها نیز باید دارای شناسه باشد.

اسفنانی گفت: از مجموع برندهای موجود در کشور، 70 برند مجوز دارند و مابقی بصورت غیر قانونی وارد کشور می شود و طرح برخورد با آن ها صورت می گیرد.

وی در خصوص چرایی فقدان مبارزه صحیح با قاچاق عظیم پوشاک گفت: طرحی که شروع کردیم بدین معنا نیست که تنها در سطح عرضه مبارزه صورت می گیرد؛ در حالیکه قانونی می گوید برخورد باید در سطح مبادی ورودی صورت گیرد و مبادی ورودی نیز کار خود را انجام می دهند.

اسفنانی افزود: فرقی نمی‌کند قاچاق از چه طریقی وارد شود؛ چه از طریق کولبرها یا از طریق اسکله های وارداتی، برخوردها را شاهد هستیم و امیدواریم سر دسته مجموعه و کسانی که در راس کار هستند شناسایی و برخورد جدی با آن ها صورت گیرد.

در ادامه بهرام شهریاری، نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با اشاره به برخورد قدم به قدم با پوشاک فاقد مجوز وارداتی گفت: مبنا بر اینست که فروشگاه هایی با متراژ بیش از 400 متر در مجتمع‌های شناخته شده تهران که با تابلوی یک برند، پوشاک غیر مجاز را عرضه می کنند در مرحله اول مورد برخورد قرار گیرند.

وی افزود: در مراحل بعدی با تمام کسانیکه پوشاک قاچاق وارد می‌کنند و برچسب‌های تولیدی در کشور را روی لباس‌ها درج می کنند برخورد می‌شود.

شهریاری ادامه داد: در زمان آقای نعمت زاده دستورالعملی ابلاغ شد که به برندهای خارجی اجازه فعالیت در کشور داده شد و یکی از بندهای اولیه آن، آوردن گواهی برند است و اینکه به عنوان یک برند خارجی به یک شرکت گواهی داده شود تا نمایندگی رسمی در کشور باشد و طبیعتا در این مرحله بسیاری وارد کنندگان برند تقلبی از بین رفتند و در طرح جدید نیز همین اقدام صورت می گیرد.

مرتبط با این خبر

  • تشریح آخرین رویدادهای جشنواره تئاتر فجر در پرده آخر

  • اتحادیه های صنفی برای بقای خود با کم فروشان برخورد کنند

  • کمک های نقدی سازمان های حمایتی جایشان را به اشتغال زایی خواهند داد

  • وداع با پیکر 27 شهید حادثه تروریستی خاش

  • سپرده های مردم در بانک ها باید صرف تولید و اشتغالزایی شود

  • تسلیم در برابر دشمن برای حل مشکلات اقتصادی، خطایی نابخشودنی است

  • اروپایی ها، روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اند

  • توسعه‌زیرساخت‌ها اصلی‌ترین دستاورد استان است

  • نمایش"2 U-Turn" برگرفته از آموزه های قرآنی/ استقبال گسترده از اجراهای خیابانی

  • سعودی‌ها جایگاهی در آینده ی یمن نخواهند داشت