صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تخصیص 300 میلیارد تومان در قالب برنامه ششم و بودجه 98 برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریده اولاد قباد در رابطه با طرح بیمه زنان سرپرست خانوار که بار دیگر در مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه مصوبات خوبی را برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تصویب کردیم که ماده 80 را شامل می شود و بودجه ها متناسب با این برنامه تخصص می یابد.

وی از تخصیص 230 میلیارد تومان بودجه برای پیگیری از آسیب های اجتماعی در بودجه سال جاری سخن گفت و افزود: برای بودجه 98 با توجه به جلسات کمیسیون‌های تخصصی از جمله جلسه فراکسیون زنان مجلس با سازمان بهزیستی، وزارت کار و سایر وزراء، حدود 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و نیز زنان بد سرپرست مصوب شد.

اولاد قباد ادامه داد: کمیته امداد و سازمان بهزیستی با توجه به سیاست ها و برنامه های خود افراد بد سرپرست و زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار می دهند؛ اما نباید زنانی را که در جامعه دچار شرایط خاص هستند، رها کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این زنان همان مادرانی هستند که تربیت نسل آینده را بر عهده دارند، یادآور شد: بودجه 300 میلیارد تومانی در صحن علنی مجلس مصوب شد و پیشنهادِ آن از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس نیز مطرح ولی سقف اعتبار را تعیین نکرده بودند.

اولاد قباد که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد با بیان اینکه در صحن فقط سقف اعتبار را برای بودجه تعیین کردیم، گفت: این قانون در برنامه موجود بود و در قالب کمیسیون تلفیق نیز زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار مورد نظر بودند.

وی گفت: زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار از اولویت‌های برنامه ششم توسعه هستند؛ لذا در فراکسیون زنان مجلس جلساتی را با خانم ابتکار، آقای شریعتمداری و... برگزار کردیم و بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست را با توجه به رویکرد نظارتی مجلس از معاونت زنان ریاست جمهوری و وزارت تعاون دریافت کردیم.

اولاد قباد افزود: بیشترین ارباب رجوعان ما زنان بد سرپرست یا زنان سرپرست خانوار هستند و ما نمی توانیم این افراد را به صِرفِ تصویب قانون، رها کنیم.

وی همچنین تاکید کرد که نمایندگان کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز در این جلسات حضور دارند و خاطرنشان کرد: آمار به ما اعلام شده تا برج 9 میزانی از بودجه به بیمه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست تخصیص یافته ولی در اسفند ماه جاری نیز باید نظارت را ادامه دهیم.

مرتبط با این خبر

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • فروش 80 درصد بلیط اتوبوس های نوروزی +صوت

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور

  • جنگ امروز آمریکا با ونزوئلا برسر نفت است

  • نقش رسانه عکاسی و تاثیر آن بر توسعه گردشگری

  • توقف طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران از فردا

  • هیچ گونه کمبودی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد

  • مردم ایران سالانه 5 کیلو سوسیس و کالباس می خورند +صوت

  • فرسایش خاک 56 میلیارد دلار به ایران خسارت می‌زند