صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خبرگزاری آریا- در حوزه آب سنگین و غنی سازی، امکانات برای برگشت به وضعیت قبل از برجام وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رادیو گفتگو،‌ بهروز کمالوندی در برنامه «بدون خط خوردگی» با موضوع بی عملی اروپا و ابتکارات جدید برای برخورد با برجام با اشاره به اینکه گزارش جدید آژانس نشان می دهد، ایران تعهدات خودش را در اجرای برجام به درستی انجام می دهد، افزود : البته تعادل باید برقرار باشد و نمی شود فقط ایران تعهدات خودش را اجرا کند و مسئولیت این موضوع نیز عهده وزارت امور خارجه است که در حال پیگیری است.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی آمادگی دارد تا اگر قرار است به حالت قبل از برجام برگردد، به سرعت اقدام کند تا در بخش هایی که محدودیت ایجاد کرده است، آن را جبران و محدودیت ها را رفع کند و این نوید را می توانیم بدهیم که صنعت هسته ای، به نحوی است که بتوانیم این اقدام را انجام دهیم.

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور به شرکت در کمیسیون مشترک در وین اشاره کرد و گفت : در این نشست آقای عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به تفصیل درباره ضرورت اجرای تعهدات کشورهای اروپایی صحبت کرد و به اینکه پس از 9 ماه هنوز سامانه انتقال مالی فعال نشده است، اعتراض داشت.

وی اشاره کرد: سازمان انرژی اتمی خارج از محدودیت هایی که در برجام پذیرفته است، فعالیت های هسته ای را ادامه می دهد و منشا تحولات خیلی خوبی بوده است و در 20 فروردین، از این دستاوردها رونمایی می کند که نشان خواهد داد صنعت هسته ای با همه توان به سمت جلو حرکت می کند.

کمالوندی ادامه داد: مشکل اصلی که با اروپا و آمریکا داشتیم، این بود که محدودیت هایی را در غنی سازی اعمال کردیم و تعداد سانتریفیوژها را کم کردیم. برنامه ریزی کرده ایم که اگر قرار باشد فعالیت ها را از سر بگیریم و محدودیت ها را کنار بگذاریم، سانتریفیوژهای نسل جدید را به کار می گیریم که ظرفیت ما را نسبت به قبل از برجام، چندین برابر می کند.

وی با تصریح بر اینکه اگر قرار است به وضعیت قبل از برجام برگردیم، توجهی به نگرانی های طرف های اروپایی نخواهیم کرد، اظهار داشت: در حوزه آب سنگین و غنی سازی، امکانات برای برگشت به وضعیت قبل از برجام وجود دارد.

مرتبط با این خبر

  • زندان گزینه مناسبی برای درمان و اصلاح نیست

  • جنگ و دعوای دولت و مجلس برسر حقوق ها ناتمام ماند...

  • در سیستم قضایی کشور خلا قانونی وجود ندارد

  • افزایش حقوق بر اساس ضریب، به نفع کارکنان دولت است

  • دهه اول تیرماه؛ زمان ثبت نام در کانون های فرهنگی مساجد است

  • ورود به سنین سالمندی، نیازمند فراهم کردن امکانات فرهنگی و فراغتی از طرف دولت است

  • ستاد تنظیم بازار تنظیم نیست!

  • "معافیت‌های مالیاتی" ابزار تشویقی کنترل اجاره‌بها مسکن

  • حضور دانشجویان در مزارع کشاورزی به کمک دانشگاه ها

  • همکاری تعزیرات و ستاد مبارزه با قاچاق توفیقات خوبی درپی داشت