صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

عضو کمیسیون امنیت ملی از شناسایی همکاران منطقه ای امریکا توسط وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی خبر داد و گفت: برای افراد یا گروه هایی که به خاطر تحریم ها با سپاه همکاری نمی کنند، مجازات تعیین کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهروز برزگر کلشانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع تروریستی اعلام شدن فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا توسط مجلس شورای اسلامی و شرارت های آمریکا در منطقه گفت: نیروهای آمریکا که در غرب آسیا و در منطقه خاورمیانه قرار دارند، از القاعده و النصره و داعش که خودشان به وجود آورده بودند، حمایت می کردند. از سوی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چند سال گذشته در منطقه حضور چشمگیری داشت و ریشه داعش را کند.

وی بیان کرد: نیروهای آمریکایی برای اینکه توجیهی برای خودشان داشته باشند و شکست از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را جبران کنند، سپاه را در لیست سازمان های تروریستی قرار دادند. این اقدام در حالی است که خودشان بارها اعلام کردند هدف سیاست مداران آمریکایی در مناطق مختلف جهان به ویژه در خاورمیانه با به وجود آوردند نیروهای تروریستی، ایجاد رعب و وحشت و به یغما بردن ثروت منطقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات آمریکا در منطقه به منظور جلوگیری از نفوذ ایران و روسیه در منطقه بوده است، اظهار کرد: وقتی سپاه تمام اهداف استکبار را ناکام می گذارد، در یک اقدام نابخردانه، آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک گروه ترورستی معرفی می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اثرات اقدام مجلس در تروریستی اعلام کردن فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا بیان کرد: این اقدام برای حمایت از سپاه است و دنیا باید بفهمد اگر سپاه نبود، داعش در اروپا و بسیاری از کشورهای منطقه مشغول به جنایت بود که باعث ایجاد رعب و وحشت در کشورها می شد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در یک اقدام متقابل، نیروهایی که در غرب آسیا قرار دارند را به عنوان نیروهای تروریستی معرفی کرد تا کارها و اقداماتی که سپاه قرار است در آینده انجام دهد را تقویت کنیم.

این نماینده درباره جزئیات تکالیف مجلس بر دولت برای مقابله با آمریکا در منطقه گفت: مجلس، دولت را مکلف کرده است با تمام امکاناتی که در اختیار دارد، از طریق وزارت اطلاعات و دفاع و دیگر دستگاه های امنیتی تمام افرادی که در منطقه خاورمیانه با نیروهای آمریکایی همکاری می کنند را شناسایی، تعقیب و به دستگاه های قضایی معرفی کند. همچنین برای افراد یا گروه هایی که به خاطر تحریم ها با سپاه نمی خواهند همکاری داشته باشند، مجازات تعیین کرده ایم

مرتبط با این خبر

  • کره شمالی می داند تهدیدهای امریکا اجرایی نخواهد شد

  • ایران مقتدرانه به مقاصدش خواهد رسید/ ملت عقب‌نشینی نمی‌کند

  • هزینه کنفرانس منامه بر عهده دول خائن به آرمان قدس شریف است

  • رادیو گفت وگو در هفته ای که گذشت؛(به همراه پادکست گفت و گو پلاس)

  • مردم از خدمات مشاوره قضایی در محاکم بهره مند شوند

  • راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت نقطه عطفی در تاریخ نظام سلامت است

  • در مقطع کنونی راهی جز ادامه مسیر کنکور نداریم

  • سپاه در سرنگونی پهپاد جاسوسی به وظیفه‌اش عمل کرد / آمریکا‌‌یی‌ها ‌اقدام مقابله به مثل نمی‌کنند‌

  • بهبود عملکرد یا ارائه ویژگی جدید به دارو، هدف نانو دارو است

  • وزارت صنعت درب کارخانه ها را به روی دانش آموزان باز کند