صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بالای 60درصد از خطوط تاکسیرانی مجهز به پرداخت الکترونیکی هستند و برای حل مشکل تعدادی از تاکسی‌ها که به این سامانه مجهز نیستند تابلوهای ابتدای خطوط را به روز رسانی کردیم.

به گزارش ایسنا، قنادان در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه چندین بار در رابطه با افزایش کرایه تاکسی از اوایل اردیبهشت ماه اطلاع‌رسانی کرده‌ایم، افزود: در این رابطه تنها منتظر صدور دستور بودیم تا به صورت یکپارچه افزایش کرایه‌های تاکسی اجرا شود. وی با اشاره به اینکه نحوه اجرای افزایش کرایه در سال‌های گذشته به شکل سنتی بود، تصریح کرد: یعنی همه رانندگان منتظر می‌شدند تا فرآیند صدور برچسب و پخش انجام شود. مشکل بزرگی که داریم وجود 80 هزار تاکسی در شهر است به همین خاطر با هر سرعتی هم که کار کنیم حداقل 5 روز به طول می‌انجامد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کرد: مشکل بعدی ما این است که وقتی برچسب‌ها توزیع می‌شوند، نمی‌توانیم آن را اجرا نکنیم. وقتی برچسب روی ماشین می‌خورد یعنی راننده باید با نرخ جدید کار کند. البته استارت‌آپ‌هایی که در حوزه پرداخت الکترونیکی فعالیت می‌کنند، کار را آسان‌تر کرده و اعمال نرخ‌های آنها بطور هماهنگ انجام شد.

قنادان ادامه داد: تا قبل از دریافت برچسب، تاکسی‌هایی مجاز به دریافت نرخ کرایه جدید هستند که پرداخت الکترونیکی داشته باشند. بالای 60 درصد از خطوط تاکسیرانی مجهز به پرداخت الکترونیکی هستند و برای حل مشکل تعدادی از آنها که مجهز نیستند، تابلوهای ابتدایی خطوط را به روز رسانی کردیم. وی در مورد ورود تاکسیران‌ها به سامانه تاکسی‌های اینترنتی یادآور شد: آنچه در سطح شهر اتفاق افتاده یک نابسامانی عجیب و غریبی است.

ما در تهران 80 هزار ناوگان تاکسیرانی داریم که این تعداد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بزرگ‌ترین ناوگان تاکسیرانی محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: اینکه تعداد خودروهای مشغول مسافرکشی و حمل و نقل در خیابان بیشتر شود یک امر منفی است و بیش از 5 سال است که در هدف‌گذاری برنامه کلان برای تهران تلاش می‌شود تعداد تاکسی‌ها کاهش یابد. شهر شانگهای با 20 میلیون نفر جمعیت ساکن فقط 60 هزار تاکسی دارد این درحالی است که جمعیت ساکن تهران 8 میلیون نفر و با تعداد 80 هزار تاکسی است.

مرتبط با این خبر

  • بولتون پلیس بد دولت ترامپ است

  • خسارت سیل گریبان بسیاری از اصناف فاقد بیمه را گرفت

  • شوراهای حل اختلاف باید نقش ریش سفید را در اختلافات زوجین ایفا کنند

  • قطعات پهپاد متجاوز، گواهی بر پذیرش شکایت حقوقی ایران علیه امریکاست

  • مطالبه سه هزار میلیاردی شهرداری از دولت

  • حمایت از مالکیت معنوی رونق اقتصادی را افزایش می دهد

  • افزایش قیمت لبنیات غیر قانونی است

  • موفقیت پنجره ثبت شرکتها در کلیه شاخص های کسب و کار

  • قانون و مقررات نفس کسبه را گرفته است

  • هدف امریکا از خارج کردن ایران از برجام چیست...؟