خبرگزاری خانه ملت: سلاطین اصلی آقازاده ها هستند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است: سلاطین شکر، کاغذ، سکه که تاکنون دستگیر شده اند، مهره های اصلی نیستند. سلاطین اصلی نفوذی ها و دارندگان امضای طلایی و مرتبط با شرکت های خصولتی و اکثرا آقازاده هستند.

1398/03/05
|
12:51

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اظهارات خود مبنی بر اینکه شکرهای دولتی به دست مردم نمی رسد، تصریح کرد: در فرآیند توزیع و نظارت و مصرف، اشکالاتی وجود دارد. چون حداقل در سال 97 مشکلی در شکر نداشیم. در آن زمان بنده رئیس هیئت تحقیق و تفحص کشت نیشکری بودم روند تولید مثبت بود و در سال 97 هیچ نیازی برای واردات نبود. هم مقداری موجودی در انبار داشتند و هم تولیدات نیشکری و هم چغندری به اندازه کافی اضافه شده بود.

وی ابراز داشت: متاسفانه در این مواقع، در مرحله اول نقش دلالان و سوداگران موثر است و به دلیل منفعت طلبی های شخصی که دارند، اخلال را ایجاد می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه جامعه گرفتار سلاطین شده است، گفت: سلاطین شکر، کاغذ، سکه؛ این موجودات صرفا به فکر منافع شخصی خود هستند افرادی هم که تاکنون به عنوان سلاطین گرفته شده اند، سلاطین اصلی نیستند و سلاطین اصلی نفوذی ها و دارندگان امضای طلایی که باز هم مرتبط به شرکت های خصولتی و هیئت مدیران آن ها که اکثرا آقازاده هستند، می باشند.

وی با بیان اینکه در بخش نظارت مشکل داریم، متذکر شد: باید دستگاه های توزیع کننده و ناظر دقت بیشتری داشته باشند. دستگاه های ناظر، بخشی دولتی هستند که وظیفه ذاتی شان نظارت است و بخش دیگری هم تشکیلات مربوط به شکر است مانند اتحادیه.

اکبری با تاکید بر اینکه از نظر میزان شکر در کشور کمبودی نداریم، گفت: امسال نیز دو برابر میزان مورد نیاز، شکر وارد شده است اما متاسفانه در توزیع و نظارت اشکالاتی وجود دارد و باید به دنبال راه حل در این بخش ها باشیم.

وی در خصوص مسئولان توزیع شکر گفت: چند کارخانه در کشور داریم که وظیفه اصلی شان تولید و توزیع است و از طریق بنگاه ها یا شبکه های توزیع و یا نمایندگی ها، شکر را پخش می کنند و معتقدم این بخش ها اخلال دارند که شامل بخش خصوصی و دولتی می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حدود 1700 هزار میلیارد نقدینگی در دست یک عده ای است و این به هر سمتی حرکت کند همانند سیلاب های اخیر، آسیب ها و خسارت های جدی را وارد می کند.

دسترسی سریع