صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

کار ساخت و تعمیر20 هزار واحد مسکونی سیل زده در 7 استان کشور صبح امروز با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به صورت ویدئو کنفرانس در سپاه نینوای گلستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،سردار غلامحسین غیب پرور در این مراسم در گرگان گفت : اولویت احداث و یا تعمیر مسکن با خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است که به همت گروههای جهادی انجام می شود.

وی با بیان اینکه شعار اصلی سازمان بسیج در این چند سال اخیر خدمت رسانی است افزود : زمینه‌ی این خدمت به واسطه‌ی وقوع سیل فراهم شده و صحنه های کمک رسانی و فعالیت در مناطق سیل زده یادآور ایثار و فداکاری رزمندگان در سالهای دفاع مقدس است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود : نوجوانانی هستند که در گروه‌های چند نفره در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه در حال خدمت رسانی هستند که ارزش این مجاهدت را فقط خدا می داند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور هم با بیان اینکه در بازسازی وارد مرحله دوم شدیم، گفت: مرحله دوم بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل شامل طرح جهاد همبستگی ملی می شود یعنی تعامل بین نهادهای انقلابی، بسیج و دولت که به تفاهمنامه 20هزار واحد تعمیری و ساخت با بنیاد مسکن منجر شد.

محمد زهرایی با بیان اینکه ماموریت ذاتی سازمان بسیج سازندگی کمک به دولت در محرومیت زدایی و استفاده حداکثری از پتانسیل جوانان تحت عنوان گروه های جهادی است، گفت: سازمان بسیج سازندگی به ریاست سردار غیب پرور، مدل قرارگاهی را در سیل اخیر، هم تدبیر کرد و هم دستور داد که عملیاتی شد.

وی افزود: در سیل دو مرحله را داشتیم؛ مرحله اول امداد و نجات اولیه و اسکان اضطراری، جمع آوری و توزیع اقلام بود برای اینکه از خسارت شدید سیل جلوگیری شود. مرحله اول هم به سرعت و هم به قوت و هم با حضور همه نیروها، سپاه های استانی و 22 قشر از بسیج مستضعفین، در کنار هلال احمر، دولت و مردم که استقامت کردند، رقم خورد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به آمار اقدامات انجام گرفته اشاره کرد و بیان داشت:دستاورد مرحله اول این شد که در قالب5380گروه جهادی، 78 هزار نفر حضور پیدا کردند، 1200 دستگاه ماشین آلات سنگین مهندسی از سپاه های استانی در منطقه مستقر شد. نزدیک به 900 تیم تخصصی و عمومی پزشکی و 10 تیم دامپزشکی اعزام شدند. بیش از 20 هزار خانه و بیش از 2400 کوچه و خیابان از گل و لای لایروبی شدند.

وی خاطر نشان شد: مرحله اول تمام شد و به ثبات نسبی رسید و در کنار خدمت رسانی که ملموس است، گروه های جهادی از اقشار مختلف، کارهای فرهنگی و اجتماعی انجام دادند.
زهرایی با بیان اینکه در بازسازی وارد مرحله دوم شدیم، گفت: مرحله دوم بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل شامل طرح جهاد همبستگی ملی می شود. طرحی که سردار غیب پرور مطرح کرد، همبستگی در سطح ملی بین رده ها، دستگاه های اجرایی. یعنی تعامل بین نهادهای انقلابی، بسیج و دولت که به تفاهمنامه 20 هزار واحد تعمیری و ساخت با بنیاد مسکن به عنوان نماینده دولت منجر شد.

وی ادامه داد: دستورالعمل اجرایی، سهمیه بندی، جغرافیای هدف و مناطق ماموریتی تطبیق شده بین دولت و سپاه اتفاق افتاد و در وضعی هستیم که سپاه های استانی ما مستقر شدند و احدهای تخریب شده را با کمک بنیاد مسکن و با اولویت نیازمندان به خصوص بهزیستی و کمیته امداد مشخص می کنند و این واحدها بعد از اینکه به سرانجام برسد در چرخه حمایتی قرار می گیرد. امیدواریم در حداقل زمان بتوانیم تعمیر و ساخت بخشی از این خانه ها را انجام دهیم.

مرتبط با این خبر

  • فرانسه درپی راه حلی برای خروج از بن بست برجام است

  • دولت نسبت به اصلاح نظام بانکی بی توجه است

  • رسانه و نخبگان در تبیین انقلاب برای نسل امروز کم‌کاری کردند

  • ایثار؛ شهید حججی را به مقام شهادت رساند

  • پویش "کنترل قند خون" و "بیماری های روانپزشکی" در راه است

  • رضاخان به اطرافیانش اجازه رشد نمی داد

  • نیازمند اساتید اصطلاح‌شناسی هستیم

  • حجم بزرگ اقتصاد در وزات صمت نمی گنجد

  • آینده از آنِ منابع طبیعی و نیروی انسانی کارآمد است

  • دریافت شهریه با ترفندی بنام «مدرسه الکترونیکی»