انجمن واركنندگان خودرو ایران: عملیات پلیسی راه حل التهابات بازار خودرو نیست

در گذشته خودروهای وارداتی به عنوان شاخص در بازار عمل می کردند و قیمت تمام شده آن ها بر خودروهای رده پایین تر یا تولید داخل اثرگذاری می کرد اما مشکل اصلی ما عدم مدیریت صحیح منابع و پیش بینی حوادث و اتفاقات است.

1398/03/10
|
09:30

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو مردم را در التهابات کنونی بازار خوددرو به صبر دعوت کرد و گفت: خرید و فروش در بازار خودرو متضررده خواهد بود و عملیات پلیسی در این شرایط جواب نمی‌دهد.

دادفر در برنامه زنده “صبح و گفت وگو” اظهار داشت: تقاضای بازار ما به طور طبیعی از سال 1390، یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو در طول سال بوده و تنها 5 درصد آن توسط واردات تأمین می شد.

وی در ادامه گفت: در گذشته خودروهای وارداتی به عنوان شاخص در بازار عمل می کردند و قیمت تمام شده آن ها بر خودروهای رده پایین تر یا تولید داخل اثرگذاری می کرد اما مشکل اصلی ما عدم مدیریت صحیح منابع و پیش بینی حوادث و اتفاقات است.

دادفر در برنامه صبح رادیو گفت وگو افزود: ما در حال حاضر در شرایط تحریمی به سر می بریم و خواست تمام دنیا این است که ما نتوانیم به زندگی عادی خودمان ادامه دهیم. در این میان شأن مردم اجلّ از این است که ما برای فعالیت های اقتصادی آنها خط و نشان بکشیم و مباحثی مانند کارت ملی، ثبت و غیره را مطرح کنیم.

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو افزود: در شرایطی که واردات نیست و تولید هم آنچنان که باید و شاید وجود ندارد عملیات پلیسی جواب نمی دهد و تنها راه حل این است که مردم مقداری تحمل کنند.

این مقام مسئول با ابراز تاسف از اینکه بازارهای جذب سرمایه از بین رفته اند و تنها یک بازار خودرو باقی مانده گفت: در این بازار عده ای سودجو هستند که از آب گل آلود ماهی می گیرند لذا هر کسی که در این بازار خرید و فروش کند قطعاً متضرر خواهد شد.

دسترسی سریع