صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مشاور وزیر ارشاد گفت: ثبت نام برنامه های امسال کانون ها از اول تا دهم تیرماه و در شش عرصه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه صبح و گفتگو با موضوع اوقات فراغت، سلامت جسم و روح و رشد اجتماعی و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مشاور وزیر ارشاد و دبیر مساجد و مناسک یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام ارزانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: حدود 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در ایام تابستان و از اول تیرماه به پایگاه های اوقات فراغت تبدیل می شوند.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای معنوی بشر ارتباط با خداوند است افزود: از این رو تلاش ما این است که برنامه های مختلفی را با شعار "اخلاق، نشاط و معنویت" در دل مسجد برگزار کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور اظهار کرد: انسان برای برخورداری از یک جامعه ارزشمند و متعالی باید ارتباط با خداوند را در بخش اعظمی از برنامه های خود بگنجاند لذا ما با عرضه برنامه های فرهنگی و هنری در دل مساجد درصدد تقویت ارتباط کودکان و نوجوانان با مسجد در ایام فراغت هستیم.

مشاور وزیر ارشاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور را نهادی خانواده محور و بر پایه مسجد معرفی کرد و بیان داشت: ثبت نام برنامه های امسال کانون ها از اول تا دهم تیرماه و در شش عرصه قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر و فعالیت های اجتماعی برگزار می شود.

حجت الاسلام ارزانی همچنین به رادیو گفت و گو گفت: ما طرح "پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران" را طراحی کردیم و استان برتر در این زمینه را در شب ولادت حضرت زهرا (س) معرفی خواهیم کرد.

وی در توضیح فرآیند انجام این طرح گفت: کلیه فعالیت هایی که در کانون های فرهنگی هنری مساجد انجام می شود تا پایان سال مورد سنجش قرار می گیرند و امتیازات آنها از طریق پورتال بچه های مسجد متشکل از تیم قوی اساتید و مسجدی ها قابل رصد است.

دبیر مساجد و مناسک یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال در بخش دیگری از اظهارات خود مطرح کرد: آثار فاخر و ارزشمندی درخصوص این جشنواره به دست ما رسیده، در حال حاضر ارزیابی ها مقدماتی است و نفرات برتر طبق شیوه نامه موجود در پایان هفته اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام ارزانی در پایان یادآور شد: یک نکته مهم در حوزه مسجد و مناسک این جشنواره حضور همگانی اقشار مختلف مردم است اما معتقدم بیشترین تمرکز را باید به حوزه کودک و نوجوان منعطف کرد تا آثار فاخری توسط این رده سنی تولید شود.

مرتبط با این خبر

  • بحران ارزی هم باعث نجات بانک های کشور نشد

  • توقیف نفتکش و تهدیدی که به خواهش تبدیل شد!

  • بهزیستی باید به نیازهای امروز جامعه توجه کند

  • عدم تحقیق دانشمندان، ریشه نبود ارتباط در حوزه صنعت و علوم انسانی

  • مسئولان با وعده های خود مردم را بی اعتماد نکنند!

  • طرح تابستانه؛ مُسکنی مقطعی برای کتاب است

  • نمی‌توان درباره فساد با مردم تبانی کرد

  • ایرانیان باستان طبیعت را از طریق ساز می‌شنیدند

  • آغاز عملیات ساخت هزار مسکن برای سیل زدگان سوسنگرد

  • دولت الکترونیک با روش فعلی غیرممکن است