خبرگزاری بسیج: عامل آزار و اذیت دختران و زنان ایرانی چیست؟

مینو اصلانی گفت: به اعتراف خود افراد شیطان صفت و سودجو، یکی از عوامل مهم آزار و اذیت دختران ایرانی تحریک مردان در جامعه است.

1398/04/25
|
10:25

به گزارش خبرگزاری بسیج، برنامه "گفت و گوی فرهنگی" با موضوع حجاب و عفاف و سلامت روان با حضور مژگان میرآفتاب استاد حوزه و دانشگاه و ارتباط تلفنی با دکتر مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

میرآفتاب با بیان اینکه بخش بزرگی از سلامت قلب با حجاب و عفاف تأمین می شود اظهار کرد: قسمت عمده ای از تقوا متشکل از رعایت عفاف و حجاب است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نسبت پوشیدگی و حفظ حریم شخصی در اجتماع با سلامت روانی افراد جامعه گفت: پوشیدگی و حفظ حجاب و عفاف، امنیت را برای بانوان به دنبال دارد. بانوان به ظریف تر بودن از نظر فیزیکی و غریزی و احساسات لطیف تر نیازمند امنیت بیشتری هستند ضمن اینکه امنیت به حفظ ساختار خانوادگی آنها نیز کمک می کند.

وی همچنین گفت: وقتی یک خانم برای شخص محرم خود از حجاب رونمایی می کند از طرف همان شخص مورد علاقه و محبت قرار می گیرد اما همین کار در سطح جامعه امنیت او را خدشه دار خواهد کرد و چه بسا افراد بیماردلی که این افراد را مورد تهاجم قرار می دهند و امنیت آنها را دچار مشکل خواهند کرد.

میرآفتاب یادآور شد: در حال حاضر تعداد زیادی از بانوان در عین پوشیدگی کامل و حفظ عفاف و حجاب فعالیت اجتماعی نیز دارند و اجرای قانون عفاف و حجاب به نظم و توسعه جامعه کمک زیادی خواهد کرد.

در ادامه" گفت و گوی فرهنگی" از رادیو گفت و گو، مینو اصلانی با اشاره به جایگاه اجتماعی حجاب و عفاف گفت: پوشش و لباس مناسب برای یک حضور اجتماعی فعال باعث آرامش روحی و روانی در فرد و جامعه می شود.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور مطرح کرد: به هر اندازه که تحریکات جنسی در یک جامعه بالا باشد آرامش جنسی نیز کاهش یافته و آزار و اذیت های جنسی بالا می رود و برعکس هرچه عفت جامعه افزایش یابد آرامش و پویایی و نشاط معنوی جامعه بیشتر خواهد شد.

اصلانی با اشاره به اینکه پوشش مناسب تضمین کننده آرامش جامعه است گفت: امروز کشورهای غربی به شدت به موضوع پوشیدگی گرایش پیدا کرده و حتی جنبش های خویشتن داری و عفیفانه و "زنان با موهای پوشیده" را تشکیل داده اند و این حاکی از تاثیر پوشیدگی بر آرامش جامعه و جلوگیری از آزار و اذیت زنان در جامعه است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با تأکید بر لزوم توجه ویژه به حفظ پوشش در جامعه ایرانی گفت: در حال حاضر توسعه مدهای عفیفانه و مورد نظر عموم مردم ضروری است، مردم عفیف کشور از وضعیت مد و لباس بسیار ناراضی و نگران اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه جامعه پویا و آرامش بخش در سایه سار عفت عمومی و پوشیدگی و حجاب مناسب شکل می گیرد افزود: عفاف و حجاب یک موضوع پیچیده و فنی و در عین حال نیازمند مطالعات عمیق و جدی بوده و تقویت آن در جامعه نیازمند آموزش های فردی و اجتماعی است.

اصلانی یادآور شد: به اعتراف خود افراد شیطان صفت و سودجو، یکی از عوامل مهم آزار و اذیت دختران ایرانی تحریک مردان در جامعه است، بنابراین ضمن برخورد جدی و اساسی با این افراد، زنان و دختران عفیف جامعه نیز باید عفت در باطن را به ظاهر خود نیز منتقل کنند چراکه عدم انتقال عفت باطنی به پوشش ظاهری باعث آزار و اذیت دختران و زنان خواهد شد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور در خاتمه بیان کرد: اگرچه آمار اذیت و آزار دختران و زنان در ایران نسبت به دیگر جوامع کمتر است اما به هیچ وجه برای کشوری که امروز الگوی دیگر کشورها قرار گرفته شایسته نیست.

دسترسی سریع