صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه ایران، تحریم ظریف را اقدامی در راستای مصرف تبلیغات داخلی در آمریکا و خوراک انتخاباتی توصیف کرد و افزود: این اقدام نشانه عجز آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.

سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه ایران، تحریم ظریف را اقدامی در راستای مصرف تبلیغات داخلی در آمریکا و خوراک انتخاباتی توصیف کرد و افزود: این اقدام نشانه عجز آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایسنا، رامین مهمانپرست در مورد اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما با مسئولان کشوری نظیر ایالات متحده روبرو هستیم که در این مقطع زمانی اقداماتی غیر عقلانی انجام داده‌اند و افکار عمومی دنیا نیز چنین اقداماتی را نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: آمریکا همزمان وزیر خارجه کشورمان را تحریم کرده و متقابلا ادعای مذاکره با جمهوری اسلامی را دارد، در حالی که اگر قرار بر مذاکره می بود، وزیر امور خارجه شخص اول برای این کار شناخته می شود.

مهمانپرست تصریح کرد: اتحادیه اروپا و مقامات این اتحادیه به صورت جداگانه این تحریم را رد کرده‌اند و هر کشوری در عرصه بین الملل فعالیت دارد، می داند این اقدام نوعی لجبازی است و هیچ منطق و اساس بین المللی ندارد.

این دیپلمات با سابقه کشورمان تحریم ظریف را اقدامی در راستای مصرف تبلیغات داخلی در آمریکا و خوراک انتخاباتی توصیف کرد و افزود: تیم ترامپ از اینکه در سیاست های خود نسبت به جمهوری اسلامی شکست خورده و طرح‌های آنها در مورد خاورمیانه نتیجه نداده، نوعی عکس العمل غیر منطقی نسبت به این مسائل نشان می دهند.

مهمانپرست به رادیو گفت وگو گفت: آمریکا قبل از این تحریم، ادعاهایی را مطرح کرده بود مبنی بر این که به وزیر خارجه کشورمان جهت سفر به نیویورک برای شرکت در نشست های سازمان ملل ویزا نمی‌دهد. این در حالی است که محل اجلاس های سازمان ملل در آمریکاست ولی این موضوع بدین معنا نیست که مالکیت این نهاد در اختیار ایالات متحده است. اگر آمریکا شایستگی برگزاری چنین اجلاس‌هایی را ندارد، بایستی محل سازمان ملل را تغییر دهند.

وی ادامه داد: تخیلات مقامات آمریکایی آن ها را با اشتباه روبرو ساخته و تصور می کنند جمهوری اسلامی نیز همچون کشورهای وابسته، نظرات تهدید آمیز آنها را می پذیرد.

مهمانپرست با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت برای تردد ظریف در مجامع بین المللی اقدامی غیر قانونی است، افزود: ما با افرادی عاقل در آمریکا روبرو نیستیم و بعید می دانم بیش از این بخواهند خود را مورد تمسخر دیگران قرار دهند ولی هرگونه اقدام دیگر نشان دهنده اوج بی سیاستی و رفتارهای بی منطق از سوی مقامات آمریکایی خواهد بود.

مرتبط با این خبر

  • راهکارهای ارتقاء جایگاه انجمن اولیا و مربیان در آموزش و پرورش

  • تهران شهری پُر مخاطره است

  • چالش‌های جامعه مدرن و کارتن خوابی

  • نقش آمار در فرآیندهای اقتصادی کشور

  • تعزیرات چشم شبانه روزی بازار است

  • شتاب در ارائه ترجمه باعث آشفتگی متون ترجمه شده است

  • روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعات سپاه بود

  • عضویت در پالرمو، هیچ گشایشی برای ایران نخواهد داشت

  • تاکید پلیس بر لزوم احراز هویت افراد در سایت‌های خرید و فروش کالا

  • ما باید نفت را به خودمان بفروشیم