صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خبرگزاری میزان- هادی دلبری گفت: مدارس هیچ گونه حقی برای اجبار کردن دانش آموزان برای لباس فرم ندارند، حتی در این راستا دستورالعملی به مدارس ابلاغ شده که رنگ و نوع لباس حتی المقدور تغییر نکند.

هادی دلبری، معاون هماهنگی اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به تصویب اولین قانون درخصوص ساماندهی لباس فرم در سال 1387 گفت: طبق بند "ب" ماده هفت از آئین نامه، وزارت آموزش و پرورش مکلف به فراهم کردن زمینه طراحی متنوع برای لباس دانش آموزان، معلمان و کارکنان مدارس با توجه به اقتضائات جنسیتی، سنی و منطقه‌ای است.

وی با اشاره به تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در این خصوص گفت: طبق این سند، طراحی و ارائه الگوی لباس و پوشش مناسب، متنوع، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی برای مربیان و دانش آموزان پسر و دختر در راستای تقویت هویت اسلامی ایرانی از جمله وظایف وزارت آموزش و پرورش است.

معاون هماهنگی اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی کشور تأکید کرد: مدارس هیچ گونه حقی برای اجبار کردن دانش آموزان برای لباس فرم ندارند، حتی در این راستا دستورالعملی به مدارس ابلاغ شده که رنگ و نوع لباس حتی المقدور تغییر نکند تا دانش آموزان لباس سال گذشته خود را مصرف کنند.

وی تصریح کرد: اعضای شورای مدرسه از قبیل مدیر مدرسه، معاونان، نماینده انجمن اولیاء و معلمان درباره نوع و رنگ لباس تصمیم گیری می‌کنند، اما اجبار آن تخلف است.

دلبری همچنین ایجاد نظم و انضباط، ترویج فرهنگ ساده زیستی و هم زیستی بدون نگاه طبقاتی و کاهش دغدغه والدین درخصوص تهیه لباس فرم و هزینه آن را از جمله مزایا و محاسن یکپارچه سازی و تهیه لباس فرم برای دانش آموزان عنوان کرد.

معاون هماهنگی اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی با اشاره به اینکه وزارتخانه امسال این طرح را به سازمان دانش آموزی واگذار کرده گفت: ما با طراحی یک سامانه بر این موضوع نظارت داریم و فقط تولیدی‌های مجاز و معین شده کار دوخت را انجام می‌دهند.

دلبری تاکید کرد: طبق این طرح، والدین دیگر دغدغه خرید لباس را نخواهند داشت چراکه تولیدی‌ها باید تولیدات را به مدارس تحویل دهند و آدرس دادن به دانش آموزان برای مراجعه به تولیدی‌های لباس نامعلوم، ممنوع است.

مرتبط با این خبر

  • مسئولیت توقف گفتگوهای صلح یمن با عربستان سعودی است

  • افراد متخصص و توانمند ورزشی در مجلس نداریم

  • 20 روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و التهابات تا حدی کنترل شده است

  • افتتاح متروی هشتگرد در ابتدای دی ماه/ راه‌اندازی سامانه پرداخت عوارض آزادراهی طبق پیمایش

  • همکاری با FATF فقط در صورت لغو تحریم ها مناسب است

  • با تزریق پول نمی توان اشتغالزایی کرد

  • مجلس تاکنون قانونی برای ورزش تدوین نکرده است

  • افزایش وام مسکن برای اقشار متوسط سیاست صحیحی نیست

  • تشدید تحریم‌ها نتیجه سیاستی است که دولت به آن تن داد

  • هیچ آب بی کیفیتی وارد منازل تهرانی ها نشده است