صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سخنگوی اسبق وزارت خارجه کشور در پاسخ به این پرسش که آیا آزادی گریس 1 به درخواست آمریکا صورت گرفته است؟ گفت: آمریکا با این ادعا که از محل درآمد نفتی ایران، به سوریه کمک می‌شود، قصد توقیف مجدد نفتکش را دارد.

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه کشور، در مجله خبری تحلیلی «رویداد» رادیو گفت‌وگو، اظهار داشت: آمریکایی که خود از برجام خارج شدند، امروز به انگلیس دستور می‌دهند ایران را تحریم کند و نکته جالب‌تر اینجاست که بریتانیا گوش به فرمان آمریکاست؛ در حالیکه جدایی از اتحادیه اروپا، این کشور را تنها‌تر از قبل می‌کند و لذا نزدیکی خود را به سیاست‌های امریکا افزایش داده است.

وی افزود: اقدامات انگلیس‌ها بوسیله حاکمان جبل الطارق همراه با امریکا خلاف و غیر قانونی بود و جمهوری اسلامی محکم در مقابل این تخلف ایستاد و تاکید کرد با هرگونه تخلف نفتکش‌های خارجی در منطقه برخورد خواهد کرد.

مهمانپرست تصریح کرد: عکس العمل جمهوری اسلامی طرف مقابل را متوجه این نکته کرده که زمان سیاست‌های زورگویانه گذشته است و جمهوری اسلامی با اقتدار درپی برقراری نظم و امنیت است.

وی در پاسخ به سوال رادیو گفت: وگو مبنی بر اینکه آیا آزادی نفتکش نیز به درخواست امریکا صورت گرفته یا خیر؟ گفت::قطعاً آمریکایی‌ها موافق آزادی نفتکش نیستند و حتی امروز صبح مجددا اعلام کردند مستقلا دنبال توقیف نفتکش خواهند بود.

مهمانپرست اضافه کرد: آمریکا با این ادعا که از محل درآمد نفتی ایران، مستقیما به سوریه کمک می‌شود، قصد توقیف مجدد نفتکش ما را دارد و در ادامه دشمنی‌ها نسبت به ایران، در مقطع کنونی شفاف و سریع‌تر دشمنی‌ها را ادامه می‌دهد و رفتار غیر عقلانی آن‌ها بر همگان روشن شده است.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه افزود: آمریکا چاره‌ای ندارد جز اینکه نسبت به خواسته‌های ما تسلیم شود؛ امریکا و انگلیس باید بدانند اگر قرار بر تخلف باشد و در جهت محدود سازی عرضه انرژی جمهوری اسلامی تلاش کنند، متقابلا راه‌های زیادی نیز برای جمهوری اسلامی وجود دارد تا عرصه بر طرف غربی و امریکایی محدود شود.

مرتبط با این خبر

  • استقرار 310 پایگاه غربالگری و جداسازی و شناسایی بیماران در سطح کشور

  • تجربه حال خوب و اشتراک آن با مردم هدف «پویش زندگی از نو» است

  • با استنشاق اکسیژن و رسیدگی به موجودات زنده اضطراب را کاهش دهیم

  • نگارش پروتکل های جدید در شرایط امروز برای رسیدن به جهش تولید ضرورت دارد

  • بازارهای غیر مولد و عدم ثبات اقتصادی از موانع تحقق «جهش تولید» در کشور هستند

  • نقاهتگاه تهران استانداردترین نقاهتگاه مجهز شده در ایران است

  • نامگذاری سال جاری به عنوان سال «جهش تولید» یک نقشه راه برای مردم و مسئولان است

  • اقدامات مضاعف مرزبانی در مبارزه با قاچاق در سال جهش تولید

  • بروز و ظهور هیجانات منفی و احساسات راهی برای داشتن حال خوب است

  • همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی باید بیشتر شود