صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سردار حسین رستگارپناه بااشاره به افزایش ظرفیت دفاعی مقاومت گفت: توان پهپادی وراداری کشورهای منطقه افزایش یافته و به همین جهت هرگونه تردد پهپادهای رژیم صهیونیستی، در رصد مقاومت منطقه از جمله حزب الله و یمن قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص اسقاط پهبادهای آمریکایی و اسرائیلی توسط نیروهای مردمی توسط محور مقاومت در مصاحبه با سردار حسین رستگار پناه رئیس مرکز مطالعات ملی امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) روی آنتن رفت.

حسین رستگار پناه با تصریح بر اینکه شرایط امروز منطقه به گونه ای نیست که در سیطره قدرت های بزرگ و صهیونیست ها باشد، گفت: همانطور که بارها مقام معظم رهبری نیز مطرح کردند که اگر امروز دشمنان یکی بزنند، ده تا می خورند، ظرفیت هایی در منطقه ایجاد شده که بر اساس آن شرایط پهپادی و راداری کشورهای منطقه افزایش یافته است و به همین جهت هر گونه تردد پهپادهای رژیم صهیونیستی، در رصد مقاومت منطقه از جمله حزب الله و یمن قرار می گیرد.

رئیس مرکز مطالعات ملی امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه هر روز به ظرفیت توان دفاعی کشورهای مقاومت افزوده می شود، اظهار داشت: امروز شاهد هستیم پیشرفته ترین پهپادهای آمریکا و اسرائیل در منطقه ساقط می شود بدون اینکه بتوانند عکس العملی را نشان دهند. این ظرفیت در نتیجه تلاش مردم منطقه و درایت و هوشمندی آن ها برای مقابله با زورگویان زمان خودشان ایجاد شده است.

وی افزود: مردم منطقه از جمله حزب الله و مردم مستضعف و مقاوم یمن، تقابل جدی با سلاح های دشمنان از جمله پهپادهای آمریکایی و اسرائیلی دارند. همچنین در خود این کشورها نیز ظرفیت های زیادی برای هدایت پهپادها ایجاد شده است و به راحتی هر نقطه ای را در عمق دشمنان هدف قرار می دهند و این تحول جدی را در منطقه ایجاد می کند که نتیجه آن تغییر توازن قدرت به نفع جبهه مقاومت است.

رستگار پناه در ادامه با تصریح بر اینکه جبهه مقاومت در ظرفیت سازی توان بازدارندگی خود و همچنین ایجاد ضربه های متقابل به مراحل پیشرفته ای رسیده است، عنوان کرد: عمده تلاش دشمنان این است که خودشان را در این شرایط حفظ کنند. دشمنان در حالی که به دنبال انهدام یمن و سوریه و همچنین لبنان بودند، امروز با تغییر شرایط و توازن قوا، به دنبال حفظ خودشان هستند و این وضعیت هر چقدر طولانی شود، به سود جبهه مقاومت است.

وی بیان کرد: پیروزی های امروز جبهه مقاومت در نتیجه تلاش های شبانه روزی جبهه مقاومت در کشورهای منطقه ایجاد شده است و دستیابی به این ظرفیت ها، یک گام بزرگ برای کشورهای مقاومت محسوب می شود. قطع به یقین اسرائیل نیز این وضعیت را بر نمی تابد و خودش را در مواجه با محور مقاومت، به عنوان یک نیروی شکست خورده می بیند و به همین جهت تلاش می کند بین اعضای جبهه مقاومت، اختلافات را تشدید کند که تا این لحظه نتوانسته است این کار را انجام دهد.

رئیس مرکز مطالعات ملی امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) از مردم یمن سخن گفت و اظهار کرد: مردم یمن با مقاومتی که انجام دادند، مدیریت اداره جنگ و کشورشان را بر عهده گرفتند و نیروهای مردم در یمن نیز از ظرفیت بالایی برخوردار شدند به گونه ای که پاسخگوی هر نوع تهدیدی خواهند بود. همچنین از سوی دیگر حزب الله قرار دارد که در شرایط بسیار خوب و فعالی قرار گرفته است و با پیام هایی که سید مقاومت اعلام می کند، لرزه بر اندام اسرائیل می افتد.

مرتبط با این خبر

  • مردم نسبت به سلامت خود و دیگران سهل انگاری نکنند

  • آغاز برنامه های تلویزیونی مسجد جمکران از ساعت 18 امروز

  • جزئیات جدید برگزاری کنکور 99 و نحوه طراحی سؤالات اعلام شد

  • نگاه متفاوت به مقوله تولید برای تحقق شعار«جهش تولید»

  • آمریکا می‌خواست با سوء‌استفاده از شیوع «کرونا» حوادث آبان ماه را در ایران تکرار کند

  • توضیح پلیس‌راه درباره تردد خودروهای با پلاک‌های غیربومی در تهران

  • ویژه برنامه های سازمان بسیج زنان به مناسبت نیمه شعبان

  • روند افزایشی کرونا در هیچ استانی مشاهده نشده است

  • برای رسیدن به جهش تولید باید برآورد راهبردی از تولید داشته باشیم

  • تعداد قربانیان کرونا در جهان از 80 هزار نفر فراتر رفت