صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مهدی شکیبایی گفت: وضعیت امروز اسرائیل، تحمیل گروه های مقاومت فلسطینی بر صحنه سیاسی رژیم صهیونیستی است.

به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، مهدی شکیبایی، جانشین دبیر کل دفاع از ملت فلسطین و تحلیلگر مسائل غرب آسیا، در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت وگو در خصوص آخرین وضعیت حزب نتانیاهو در آرایش انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، با اشاره به اینکه انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی دومی انتخابات این رژیم در پنج ماه اخیر است، گفت: این موضوع یک اتفاق کم سابقه محسوب می شود و دلیل اصلی این موضوع به وضعیت نتانیاهو در عرصه سیاسی مربوط می شود. نتانیاهو به دلیل رفتارهای تندی که خیلی ها آن را شبیه ترامپ می دانند، نتوانست در انتخابات پنج ماه پیش یک ائتلافی را با سایر احزاب اسرائیل تشکیل دهد تا بر اساس آن، سی و پنجمین کابینه رژیم صهیونیستی را تشکیل دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه رفتارهای سیاسی نتانیاهو در هشت سالی که در راس نخست وزیری این رژیم قرار دارد، مورد انتقاد رقبای چپ و دیگر گروه ها بوده است، امروز در انتخابات، همه رقبا در یک صف علیه نخست وزیر این رژیم قرار گیرند.

جانشین دبیر کل دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه وضعیت نتانیاهو به جایی رسیده است که حتی هم حزبی های وی نیز علیه او موضع می گیرند، عنوان کرد: این موضوع به دلیل تصمیماتی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به رقبای خود گرفته است. این فرد همچنین نسبت به مسئله فلسطین بسیار افراطی عمل کرده است تا جایی که مزاج فلسطینی ها را به سمتی می برد که محافل صهیونیستی در اسرائیل احساس خطر کرده اند و این شرایط به گونه ای رقم بخورد که در نهایت موجودیت رژیم صهیونیستی را با خطر جدی مواجه کند.

وی درباره دیگر عوامل ناکارآمدی نتانیاهو گفت: موضوعات منطقه ای و همچنین دخالت در سیاست های ایالات متحده آمریکا باعث شده موقعیت رژیم صهیونیستی با توجه به شکستی که در سوریه خورده، در خطر قرار داده است. این شرایط سبب شده تداوم نخست وزیری نتانیاهو، اسرائیل را با یک چالش بسیار جدی در حوزه امنیت ملی مواجه کند و لذا در چنین شرایطی، حزب رقیب شرایط بهتری را در انتخابات پیش رو دارد.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با بیان اینکه مسئله انتخابات در این رژیم به موضوع نحوه برخورد اسرائیل به مقاومت فلسطین باز می گردد، عنوان کرد: بر اساس قانون اساسی رژیم صهیونسیتی، انتخابات هر چهار سال یک بار برگزار می شود و قرار بود در شرایط عادی در نوامبر آینده یعنی دو ماه بعد برگزار شود اما به دلیل شکست نتانیاهو در برخورد با مسئله غزه و گروه های مقاومت، اعتلاف حکومتی که وی تشکیل داده بود، از هم پاشید و به سمت یک انتخابات زود هنگام رفتند. و به همین دلیل وضعیت امروز اسرائیل، تحمیل گروه های مقاومت فلسطینی بر صحنه سیاسی رژیم صهیونیستی است.

مرتبط با این خبر

  • برای رسیدن به جهش تولید باید برآورد راهبردی از تولید داشته باشیم

  • تعداد قربانیان کرونا در جهان از 80 هزار نفر فراتر رفت

  • ویروس کرونا کماندار یک جنگ چند لایه از سوی امریکاست

  • برای مبارزه مؤثر با ⁧ کرونا⁩، رفع ⁧ تحریم‌ها⁩ی غیرقانونی آمریکا یک ضرورت است

  • ظرفیت بالای بازار سرمایه برای تامین مالی دولت و بخش خصوصی

  • اروپا و مسئولیت تاریخی شکست برجام

  • نقاهتگاه تهران استانداردترین نقاهتگاه مجهز شده در ایران است

  • افزایش اجاره‌بها در بهار امسال کمتر از نرخ تورم عمومی است

  • سیاست های مالی نظام بانکی در راستای جهش تولید اعمال شوند

  • هر مطلب درباره امام زمان (عج ) باید دارای سند روایی و قرآنی باشد