خبرگزاری دفاع مقدس: اعلام آمادگی آمریکا برای مذاکره با تهران شبیه یک شوخی است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر آمادگی جهت مذاکره با تهران و دوستی با ملت ایران، بیشتر شبیه یک شوخی و جوک است.

1398/07/07
|
10:53

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسماعیل کوثری نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در مورد اظهارات اخیر روز پنچ‌شنبه مقام معظم رهبری در جمع اعضای خبرگان در ارتباط با بی‌اعتمادی به اروپایی‌ها اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود تأکید کرده‌اند که اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند؛ چراکه آن‌ها تابع محض آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و از خودشان اراده‌ای برای تصمیم‌گیری در مورد ایران ندارند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد اروپایی‌ها در مورد برجام افزود: اروپایی‌ها اگر از خودشان اراده داشتند برای برجام چنین مشکلی پیش نمی‌آمد.

سردار کوثری با بیان این که ایران باید بدون اتکا و اعتماد به اروپایی‌ها، امور مربوط به خود را برنامه‌ریزی کند و به پیش ببرد، به رادیو گفتگو گفت: ما باید کاری کنیم که آن‌ها دنبال ما بدوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این که آمریکایی‌ها به چیزی جز انجام جنایت و تحقیر کردن ملت ایران نمی‌اندیشند، تصریح کرد: ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره و ارتباط با ایران بیشتر شبیه جوک و شوخی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که آمریکایی برای مذاکره با ایران باید از رفتارهای گذشته خود توبه کنند و تحریم‌ها علیه ایران را بردارند افزود: آن‌ها باید بدانند تا زمانی که در رفتار خود تغییری ایجاد نکنند ما با آن‌ها گفت‌وگو و مذاکره‌ای نخواهیم داشت.

سردار کوثری همچنین با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری در مورد لزوم استفاده از جوانان در عرصه‌های مدیریتی و اداره کشور تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید به جوانان اعتماد کنیم، در هشت سال دفاع مقدس از اعتماد به جوانان به نتایجی خوب دست پیدا کردیم و اکنون نیز زمان آن رسیده است که بار دیگر آن تجربه موفق را تکرار کنیم.

دسترسی سریع