صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای بسته توانمندسازی آموزگاران در مدارس گفت: یکی از برنامه‌های امسال ما طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس با تأکید بر کرامت انسانی دانش آموزان است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رضوان حکیم زاده با اشاره به اینکه کار رسمی مدارس روز اول مهر آغاز شد گفت: بیش از 14 میلیون و 600 هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف ثبت نام کرده‌اند که هشت میلیون و 170 هزار نفر از این تعداد متعلق به مقطع ابتدایی است ضمن اینکه حدود 1,5 میلیون نفر کلاس اولی داریم که برای بار اول وارد مدرسه می‌شوند.

وی درباره تغییر الگوی رفتاری در آموزش و پرورش گفت: ما بر اساس سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش باید از آموزش به طور کلی به امر مهم تربیت حرکت کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اذعان به اهمیت محور قرار گرفتن تربیت در مقطع ابتدایی افزود: ما در تلاشیم تا به جای حافظه محوری، دانش آموزان را با مهارت‌های زندگی آشنا کنیم و مدرسه مکانی برای با هم زیستن باشد.

وی با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش به کارکرد مدرسه بیان کرد: مدرسه در نگاه ما به عنوان مکانی است که افراد را برای حضور در اجتماع به عنوان شهروندانی مفید و فعال آماده می‌کند و برای تحقق این مهم لازم است که همه ما تربیت را به جای آموزش صرف محور کار قرار دهیم.

حکیم زاده اضافه کرد: اولین برخورد دنیای کودکان با دنیای بزرگسالان در روزهای آغازین مدرسه اتفاق می‌افتد و واژه مهر می‌تواند نقطه آغاز مهر ورزیدن به کودکان باشد تا دید مثبتی به تعامل پیدا کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خطاب به آموزگاران تأکید کرد: حفظ محیط سالم و روانی عاطفی برای دانش آموزان ابتدایی باید در اولویت قرار گیرد و آموزگاران مراقبت کنند که با حفظ کرامت و این دید تربیتی با دانش آموزان تعامل داشته باشند و از پرسیدن سوال‌های شخصی بپرهیزند تا حریم خصوصی دانش آموزان حفظ شود.

وی همچنین گفت: آموزگاران به ویژه در مناطق محروم نشان داده‌اند که با وجود تمام سختی و دشواری‌های زندگی بیشترین تلاش خود را به کار می‌گیرند.

حکیم زاده با اشاره به اجرای بسته توانمندسازی آموزگاران در مدارس اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما طرح خشونت زدایی همه جانبه از محیط مدارس با تأکید بر کرامت انسانی دانش آموزان است تا دانش، نگرش و مهارت‌های لازم را در مربیان ایجاد کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، یادآور شد: این آموزش‌ها در گذشته نیز وجود داشته اما بسته توانمندسازی به صورت دائمی در دستور کار است تا سند تحول بنیادین در کف مدرسه‌ها اجرایی شود.

مرتبط با این خبر

  • ویروس آنفولانزا دائما در حال تغییر است

  • فرودگاه ها باید مجهز به پایانه های صادراتی شوند

  • سهم کسب و کارهای نوین در بودجه چقدر است؟!

  • مهم ترین تاکتیک های نظام سلطه در جنگ نرم

  • چرا بخش خصوصی به حوزه پیام رسان‌های داخلی ورود نمی‌کند

  • کاهش 15 درصدی قیمت برنج خارجی

  • مناطق آزاد نقش جدی در اقتصاد ملی ایفا نکرده اند

  • عده ای هنوز جنگ نرم را باور ندارند

  • بازار بورس بهترین گزینه برای واگذاری اموال مازاد بانکی است

  • رفتار آمریکایی‌ها با دانشمند ایرانی نقض حقوق بشر بود