خبرگزاری بسیج: اقتدار سیاسی و دفاعی امروز ایران مرهون دفاع مقدس است

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بسیاری از مزیت های امروزمان در حوزه تجهیزات، ایستادگی و اقتدار سیاسی و نظامی و دفاعی مرهون دفاع مقدس است.

1398/07/10
|
11:45

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از برنامه "صبح و گفتگو" ویژه هفته دفاع مقدس در ارتباط تلفنی با امیر سرتیپ دوم ابراهیم گلفام جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

امیر گلفام در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور روزهای مقاومت و ایستادگی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: حمله ناجوانمردانه و خسارات زیاد بر مردم کشورمان در چنین ایامی آغاز شد، از این رو محورهای مختلف این رویداد بزرگ در هفته دفاع مقدس برای مردم بیان می شود.

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ایام دفاع مقدس می تواند اوج برنامه ها در طول سال باشد اما نباید تنها به هفته دفاع مقدس محدود شود. بسیاری از مزیت های امروزمان در حوزه تجهیزات، ایستادگی و اقتدار سیاسی و نظامی و دفاعی مرهون دفاع مقدس است.

این مقام مسئول عنوان کرد: بسیاری از سازمان ها برنامه های مختلفی در این ایام برگزار کردند که مطابق با ارزش های دفاع مقدس بود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت مقاومت در دوران هشت سال جنگ تحمیلی گفت: مقاومت در روزهای ابتدایی جنگ به شکل قوی در رزمندگان موج می زد، در شرایطی که ماشین های جنگی عراق در حوزه زمینی بسیار گسترده وارد ایران شدند تمام هم و غم نیروهای مردمی و ارتش و سپاه و بسیج مقاومت بود و همین سرعت پیشروی دشمن را کاهش داد.

امیر گلفام یادآور شد: شورای امنیت پس از این مقاومت جانانه و در هفته اول جنگ، اولین قطعنامه مبنی بر آتش بس را صادر کرد اما ما مقاومت را ادامه دادیم. رهبری دفاعی امام خمینی (ره)، مردم و نیروهای مسلح همه برنامه های دشمن را مختل کرد و نهایتاً پیروزی به نفع ما رقم خورد.

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز روز شهادت فرماندهان شهید سرلشگر فلاحی، فکوری، جهان آرا و کلاهدوز است گفت: شکست حصر آبادان از افتخارات فرماندهان نیروهای مسلح است.

دسترسی سریع