صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

تهران (پانا) - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد دسته‌بندی دانش‌آموزان ابتدایی در گروه‌های قوی‌تر و ضعیف‌تر تخلف است. او از والدین خواست موارد را گزارش کنند.

رضوان حکیم‌زاده در برنامه "صبح و گفت‌وگو" با موضوع روز جهانی معلم به نقش اساسی معلمان به ویژه در مقطع ابتدایی اشاره کرد و گفت: «آموزگار دوره ابتدایی مسئول همه درس‌هاست و به جای چهار روز، پنج روز در مدرسه حضور دارد که این موضوع فشار زیادی به این قشر وارد می‌کند. مسئولیت اصلی معاونت آموزش ابتدایی، برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های درسی این مقطع تحصیلی و ارزیابی و نظارت بر کیفیت انجام فعالیت‌هاست.»

او به سختی کار آموزگاران ابتدایی اشاره کرد و گفت: «ما برای این مسئله، طرحی تدوین کردیم؛ آموزگاران ابتدایی در گذشته به خاطر سختی کار، یک فوق‌العاده ویژه‌ای دریافت می‌کردند اما به تدریج این امتیاز شامل حال همه معلمان شد و تمایز آموزگاران ابتدایی از بین رفت. ما با همکاری شوراهای آموزش و پرورش، در تلاشیم پیشنهادی آماده و به وزیر ارائه کنیم تا به دلیل سختی کار و ایجاد انگیزه برای ماندگاری در دوره ابتدایی، که مورد تأکید سند تحول بنیادین است در دریافتی آموزگاران این مقطع این فوق‌العاده ویژه لحاظ شود.»

حکیم‌زاده به وجود 49 هزار کلاس چندپایه آموزگاران اشاره کرد و افزود: «برخی آموزگاران در نقاط دوردست و صعب‌العبور با چند پایه دانش‌آموز در یک کلاس کار می‌کنند و کمتر دیده می‌شوند.»

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تأکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تغییر تمرکز از آموزش به تمرکز بر امر مهم تربیت اشاره کرد و گفت: «ما در مقطع ابتدایی برای تمرکز بیشتر بر تربیت دانش‌آموزان، برخی موانع مانند ممنوعیت کتاب‌های کمک درسی و کمک آموزشی به مدرسه، ممنوعیت برگزاری آزمون‌های تستی و مسابقات متنوع و با هزینه را ایجاد کردیم.»

حکیم‌زاده گفت: «دسته‌بندی دانش‌آموزان ابتدایی در گروه‌های قوی‌تر و ضعیف‌تر به شدت به روان آن‌ها آسیب می‌زند و این کار از نظر اصول تربیتی مردود و حتی تخلف است. اگر والدین چنین مواردی را مشاهده کردند حتما به مرکز رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گزارش کنند.»

مرتبط با این خبر

  • مسئولیت توقف گفتگوهای صلح یمن با عربستان سعودی است

  • افراد متخصص و توانمند ورزشی در مجلس نداریم

  • 20 روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و التهابات تا حدی کنترل شده است

  • افتتاح متروی هشتگرد در ابتدای دی ماه/ راه‌اندازی سامانه پرداخت عوارض آزادراهی طبق پیمایش

  • با تزریق پول نمی توان اشتغالزایی کرد

  • همکاری با FATF فقط در صورت لغو تحریم ها مناسب است

  • مجلس تاکنون قانونی برای ورزش تدوین نکرده است

  • هیچ آب بی کیفیتی وارد منازل تهرانی ها نشده است

  • تشدید تحریم‌ها نتیجه سیاستی است که دولت به آن تن داد

  • افزایش وام مسکن برای اقشار متوسط سیاست صحیحی نیست