صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فرمانده یگان ویژه ناجا: یگان ویژه همیشه با کم‌ترین تنش، هزینه و خسارت وظیفه خود را انجام می‌دهد و امنیت کشور را تامین می‌کند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن کرمی با اشاره به این که یگان ویژه ناجا در ماموریت‌های خاص در کنار مردم حاضر می‌شود، گفت: از اولین روز‌های جنگ تحمیلی، پاسداران کمیته انقلاب اسلامی به شکل‌های سازمانی و غیر سازمانی به سمت مناطق عملیات می‌رفتند و در اهواز و آبادان واحد‌های مختلفی را تشکیل می‌دادند.

وی با بیان این که پاسداران کمیته انقلاب اسلامی پایه گذار لشکر 28 روح الله هستند، اظهار داشت: این لشکر در طول دفاع مقدس در عملیات مختلف عملکرد خوبی را از خود نشان داد و یک هزار و 200 شهید را به انقلاب اسلامی و مرز‌های جمهوری اسلامی تقدیم کرد.

فرمانده یگان ویژه ناجا در مصاحبه با رادیو گفتگو اضافه کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی در سال 70 لشکر 28 روح الله قالب خود را به یگان ویژه ناجا تبدیل کرد.
وی افزود: افتخار می‌کنیم که عقبه یگان ویژه در دفاع مقدس ریشه دوانده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار کرمی با اشاره به اینکه یگان ویژه توانسته است در تامین امنیت داخلی کشور تا به امروز حرف اول را بزند، تصریح کرد: خوشبختانه یگان ویژه ناجا توانسته است تا به امروز ماموریت‌های موفق بسیار را انجام دهد.

وی با اشاره به سند راهبردی یگان‌های ویژه ناجا، توضیح داد: مقابله با بحران‌ها و اغتشاشات اولین ماموریت یگان ویژه است، بر همین اساس این یگان باید با بهره گیری از الگو‌های رفتاری متناسب با شان مردم در صحنه‌های اعتراض حضور داشته باشد.

فرمانده یگان ویژه ناجا اضافه کرد: رهایی گروگان و مقابله با تیم‌های تروریستی از ماموریت‌های یگان ویژه هستند.

وی ادامه داد: عملیات دفاع شهری و عملیات مردم یاری جزو مهم‌ترین ماموریت‌های یگان ویژه ناجا محسوب می‌شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار کرمی افزود: یگان ویژه ناجا در جهت پشتیبانی از تمامی واحد‌های پلیس در کشور می‌تواند ماموریت‌های سخت واحد‌های مختلف را بر عهده بگیرد و به عملکرد نیرو‌های تخصصی ناجا قوت ببخشد.

وی با اشاره به این که یگان ویژه در تابعیت فرماندهی نیروی انتظامی است، عنوان کرد: یگان‌های ویژه به نوعی پلیس نظامی به شمار می‌آیند و بر اساس دستورات فرماندهی کل ناجا وارد عمل می‌شوند.

فرمانده یگان ویژه ناجا با اشاره به این که تامین امنیت مردم امری ضروری است، گفت: جامعه دارای امنیت می‌تواند تمامی برنامه‌های توسعه محور خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد.

وی افزود: در بسیاری از مواقع مردم یگان‌های ویژه ناجا را با سازمان‌های نظامی اشتباه می‌گیرند، در حالی که یگان ویژه تفاوت‌های متنوعی را با یک سازمان نظامی دارد.

مرتبط با این خبر

  • تولیدکنندگان آمار هم درستی آن را انکار می کنند

  • یک مقام مسئول در وزارت صمت وجود شبکه قاچاق را تایید کرد

  • ارزش آفرینی تولیدات لوازم خانگی کاهش یافته است

  • قراردادهای پژوهشی دانشگاه ها در ایران بسیار اندک است

  • چرا معادن ایران امن نیستند؟ / معدن، سرمایه‌ای خفته تنها روی کاغذ

  • اتاق اصناف برای نظارت بر همه اصناف با کمبود بازرس رو به رو است

  • گذر از برخی تابوها، کتاب‌های ترجمه را برای کودکان جذاب کرده است

  • دولت نمی تواند در آمار دست ببرد!

  • ایران رتبه نخست برند حلال در میان کشورهای اسلامی می شود

  • دولت کمتر از منابع بانک مرکزی استفاده کند