صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یک مدرس دانشگاه گفت: دشمن از طریق نفوذ فرهنگی و تغییر در باورها و رفتارهای جوانان به دنبال این است جوان ایرانی مسیری را در پیش بگیرد که رئیس کاخ سفید می‌خواهد.

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، آرش پاک اندیش مدرس دانشگاه و پژوهشگر مسائل سیاسی طی سخنانی در برنامه رادیویی « گام دوم » با موضوع « بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و دولت اسلامی» با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ورود جامعه اسلامی به مرحله تمدن سازی گفت: گام دوم باید در چارچوب نظریه نظام انقلابی با تلاش مجاهدانه جوانان ایران اسلامی به سوی تحقق آرمان ایجاد تمدن نوین اسلامی حرکت کند.

وی در ادامه به مطالبه رهبری از جامعه دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: انتظار رهبر انقلاب و مردم از دانشگاهیان به خصوص جوانان نخبه در خصوص تحقق تمدن نوین اسلامی بیش از آن چیزی است که تاکنون وجود داشته است.

عضو دپارتمان سیاسی مرکز پژوهشی آرا با بیان اینکه امید دشمن به تغییرات نسلی در ایران متمرکز شده، اظهار داشت: بر اساس برجام مقرر بود ایران پس از 10 سال بخشی از فعالیت‌های هسته ای را از سر بگیرد. اوباما در واکنش به منتقدان مبنی بر اینکه پس از 10 سال چگونه از بازگشت ایران به موضوع هسته‌ای جلوگیری می‌کنید‌، پاسخ می دهد در این دهه تمرکز ما بر تغییر نگرش جوانان ایران نسبت به موضوع هسته‌ای خواهد بود و خودبه خود دغدغه این مسئله جای خود را به دیگر مسائل می‌دهد.

پاک اندیش خاطر نشان کرد: دشمن با تغییر نگرش به سمت وابسته‌گرایی از طریق نفوذ فرهنگی و تغییر در باورها و رفتار جوانان عمل می‌کند تا سرانجام جوان ایرانی مسیری را در پیش بگیرد که رئیس کاخ سفید می‌خواهد. در واقع نگرانی اصلی نظام سلطه، نسل جوان تربیت شده انقلاب 40 سال اخیر است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش جامعه هدف جریان نفوذ را نخبگان و فرهیختگان دانست و اظهار کرد: متاسفانه این نفوذ در سال‌های اخیر در پوشش رسانه و کارشناس و در دل تصمیم سازان و برخی از آنها در تغییر باور تصمیم گیران کشور دیده شده است.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد : به همین دلیل رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم 41 مرتبه کلمه "جوان " را تکرار کرده اند. مطمئنا منظور رهبری جوانانی هستند که دل در گرو آرمان های انقلابی دارند و نسبت به ارزش های انقلاب وفادار بوده اند.

پاک اندیش گفت: هر زمان مدیران جوان و انقلابی بر کار گمارده شدند همه جامعه از برکات آن بهره مند شدند و در مقابل نیروی خسته از آرمان‌ها و شعارهای ابتدای انقلاب، محافظه کار و فرتوت مانند ترمز دستی برای نظام عمل کرد و سبب تزریق یاس در جامعه شد.

مرتبط با این خبر

  • مهدویت الهام بخش اصلی انقلاب است

  • ستاد ملی مبارزه با کرونا باید بیشتر روی جنبه های روانی برای آرامش بازماندگان کار کند

  • تمدید محدودیت‌ها تا 20 فروردین

  • دوران قرنطینه فرصت خوبی برای بودن خانواده کنار یکدیگر است

  • افرا ناقل به بیماری کرونا نباید از ماسک N95 استفاده کنند

  • فیلم های پویش «زندگی از نو» صحنه های زیبایی را رقم زده است

  • در راستای تحقق جهش تولید در کشور باید نگاه صادراتی« برونگرا » داشته باشیم

  • نماز از روی محبت به خدا، باعث درمان غفلت می شود

  • تب سنجی 16 میلیون نفر در پایگاه های غربالگری جمعیت هلال‌احمر

  • «پویش زندگی از نو» تا 15 فروردین ماه ادامه دارد