صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

اسماعیلی گفت: مردم باید شاهد مراحل پخت‌و‌پز انتخابات باشند که در پشت صحنه یک فهرست انتخاباتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد نه این‌که شب انتخابات تنور را گرم کند و با شعر و شعار مردم را به صحنه بکشانند، این توهین به شعور مردم است!

به گزارش خبرگزاری بسیج،به نقل از برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل راهکارهای عملکرد دستگاه های اجرایی و نظارتی در برگزاری بهتر و پرشورتر مردم در انتخابات) با حضور دکتر علی‌محمد اسماعیلی، قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و فعال رسانه‌ای روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

علی‌محمد اسماعیلی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: وقتی از انتخابات صحبت می‌کنیم، باید توجه داشته باشیم که اصل ماجرا مردم هستند و باید دید که مردم چه مطالباتی از انتخابات دارند؟ اگر مطالبات مردم به درستی از سوی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی پاسخ داده شود، مردم هم اشتیاق بیشتری نسبت به حضور در انتخابات نشان می‌دهند. امروز در شرایطی هستیم که هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، دشمن هم فعالیتش سنگین‌تر می‌شود.

وی افزود: تمام تلاش دشمن بر این است که مردم را از حضور و مشارکت در انتخابات مایوس و ناامید کند، لذا برای مقابله با این رویه دشمن نیاز است که مسئولان و دستگاه‌های اجرایی نسبت به این تهاجمات دشمن، هوشمندی داشته باشند. مردم خیلی دوست ندارند که ما شب انتخابات سراغ‌شان برویم و بگوییم شما هم سهیم هستید و شما هم شمارکت داشته باشید. به نظرم در این فرصتی که باقی است باید تمام دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم بدهند و یک حوزه بسیار وسیعی را برای شنیدن حرف مردم فراهم کنند.

قائم مقام جمعیت ایثارگران ادامه داد: نباید رویکرد نمایندگان در عمل به وعده‌هایشان به شکلی باشد که مردم احساس کنند، مشارکت سیاسی یک شعار توخالی است. لذا نمایندگان باید به قول و وعده‌ای که به مردم دادند، پایبند باشند. خوشبختانه طی 40 سال پس از پیروزی انقلاب تقریبا 40 انتخابات را برگزار کردیم، یعنی تقریبا سالی یک انتخابات را برگزار کردیم و این یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است که باید این افتخار را قدر بدانیم و از آن صیانت بکنیم.

علی‌محمد اسماعیلی گفت: نخستین توصیه من به احزاب و تشکل‌های سیاسی برای ایجاد شور و نشاط انتخابات از اتاق‌های در بسته بیرون بیایند، یعنی مردم باید شاهد مراحل پخت و پز انتخاباتی باشند که برای آنها آماده می‌شود. لذا رویکردی که درصدد باشد، یک‌دفعه شب انتخابات تنور را گرم کند و با چند عبارات، سرود و شعار بخواهد مردم را با انتخابات همراه کند، به نظرم قدری توهین به شعور مردم است! برای همین مردم باید ببینند که پشت صحنه چه اتفاقی می‌افتد؟ در جریان مراحلی باشند که یک فهرست انتخاباتی آماده می‌شود. چه اشکالی دارد که احزاب مصاحبه کنند و در آن واقعیت‌های پشت صحنه را برای مردم توضیح دهند که در بستن یک لیست انتخاباتی چه اتفاقاتی روی می‌دهد.

وی افزود: من بر اصطلاح سواد انتخاباتی مردم تاکید دارم، مردم باید با سواد سر صندوق ظاهر شوند و این نیازمند فعالیت تشکل‌ها و رسانه‌هاست که در مدت زمان باقی مانده خیلی دقت کنند و برای مایحتاج اطلاعاتی مردم برای حضور هوشمندانه سر صندوق رای را افزایش دهند، متاسفانه مردم ما هنوز در تصوری که از یک نماینده دارند یک باور قدیمی است که طبق آن وظیفه نماینده را جاده‌سازی و ساختن مدرسه و کارخانه و غیره می‌دانند، در حالی که مردم باید به این باور برسند که نماینده مجلس قرار است که برجام و اسناد بالادستی نظام را تصویب کند.

قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: لذا انتخاب نماینده بر کلیت نظام تاثیرگذار است و این اتفاق ساده‌ای نیست، یعنی شما کسی را انتخاب می‌کنید که لازم باشد ظرف چهار روز دو هزار صفحه را مرور کند یا بخواند که کار هر کسی نیست. وقتی صحبت از اتفاق مهم شد، به همین دلیل است که ما باید همانطور که امام خمینی اشاره کردند، مجلس باید عصاره ملت باشد، این عصاره را با دقت انتخاب کنیم.

مرتبط با این خبر

  • استقرار 310 پایگاه غربالگری و جداسازی و شناسایی بیماران در سطح کشور

  • تجربه حال خوب و اشتراک آن با مردم هدف «پویش زندگی از نو» است

  • با استنشاق اکسیژن و رسیدگی به موجودات زنده اضطراب را کاهش دهیم

  • نگارش پروتکل های جدید در شرایط امروز برای رسیدن به جهش تولید ضرورت دارد

  • بازارهای غیر مولد و عدم ثبات اقتصادی از موانع تحقق «جهش تولید» در کشور هستند

  • نقاهتگاه تهران استانداردترین نقاهتگاه مجهز شده در ایران است

  • نامگذاری سال جاری به عنوان سال «جهش تولید» یک نقشه راه برای مردم و مسئولان است

  • اقدامات مضاعف مرزبانی در مبارزه با قاچاق در سال جهش تولید

  • بروز و ظهور هیجانات منفی و احساسات راهی برای داشتن حال خوب است

  • همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی باید بیشتر شود