خبرگزاری دفاع مقدس الگوی بسیج در تمام جهان اثرگذار بوده است

سردار تولایی گفت: آمریکایی‌ها هر کجا قدم می‌گذارند با شکل‌گیری هسته‌های مقاومت مردمی مخالفت می‌کنند و این نشان می‌دهد الگوی بسیج توانسته تاثیر جهانی خودش را بگذارد.

1398/09/09
|
10:00

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار محمد تولایی مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو «گفتگو» با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، درباره اثرات تشکیل بسیج در کشور‌های منطقه و جهان اظهار داشت: تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) و پس از آن هدایتگری توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی سبب بیداری اسلامی در جهان اسلام شده و ژئوپلیتیک مقاومت را شکل داده است.

وی ادامه داد: بسیج حتی فراتر از منطقه، در سایر ملل دیگر نیز تاثیر گذاشته است. امروز حزب الله لبنان به صراحت اعلام می‌کند که از بسیجیان ایران الگو گرفتند. همچنین حشدالشعبی در عراق که امروز خار چشم تروریست‌ها و حامیان بین‌المللی آن‌ها شده است، کاملا الگو گرفته از بسیج ایران است. انصارلله یمن و دیگر گروه‌های مقاومت در کشور‌های منطقه از جمله گروه‌هایی که در افغانستان شکل گرفته است و همچنین حماس و گروه‌های جهادی در فلسطین که ارتش رژیم صهیونیستی را به ذلت کشانده است، الگو گرفته از بسیج در ایران است.

مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با تسری بر اینکه موضوع که بسیج سبب شکل گیری ژئوپولتیک مقاومت در منطقه شده است، عنوان کرد: بسیج همچنین در کشور‌های غیر اسلامی و خارج از منطقه نیز اثر گذار بوده است که به عنوان نمونه وقتی بعضی از نمایندگان جلیقه زرد‌ها به ایران آمدند، آن‌ها الگوی خود را برای مقابله با اقدامات دولت هایشان، مقاومت ملت ایران اعلام می‌کنند و نسبت به این موضوع اذعان دارند.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها هر کجا قدم می‌گذارند با شکل گیری هسته‌های مقاومت مردمی مخالفت می‌کنند و این نشان می‌دهد الگوی بسیج توانسته است تاثیر جهانی خودش را بگذارد و یک مدلی برای بازدارندگی قدرت‌های فرامنطقه‌ای که نقش استکباری دارند، باشد. وقتی در نظریه‌های بازدارندگی سیری کنیم، متوجه می‌شویم بسیج مردمی و اساسا حضور مردم در صحنه‌های مخالفت با زیاده خواهی‌های سلطه طلب اثر زیادی دارد و حتی از بمب اتم نیز برای کشور‌های سلطه گر خطرناک‌تر است، زیرا دشمنان همیشه احساس ضعف و ذلت در برابر حضور مردم کشور‌های جهان با الگوی بسیج دارند و این مهم در دنیا هر روز در حال گسترش است. این مسائل نه تحلیل که واقعیت‌هایی است که در عرصه جهانی قابل مشاهده است.

سردار تولایی در ادامه صدور بسیج به کشور‌های منطقه و فرامنطقه‌ای را یک دستاورد بزرگ برای انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: صدور انقلاب و تفکر بسیجی مانند شیشه عطر است که وقتی در آن را باز می‌کنید، بوی آن، همه جا را فرا می‌گیرد و جان‌ها و دل‌ها را سرشار از نشاط می‌کند. امروز تفکر بسیجی برای شیعیان و اهل سنت و حتی غیرمسلمانان آن چنان الهام بخش و لذت بخش که آن‌ها خودشان به سوی این تفکر سوق داده می‌شود.

دسترسی سریع