صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس اداره بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت گفت: متاسفانه برخی سازمان‌های بیمه‌گر که زیر نظر وزارتخانه‌های خاص هستند، به دلیل برخورداری از قدرت لابی‌گری بالا، در برابر تجمیع مقاومت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، صالح مهرداد درباره چرایی عدم توجه به چالش‌های تحقق پوشش همگانی سلامت، با بیان اینکه بیمه سلامت در سال 91 بر اساس مصوبات مجلس مبتنی بر یکپارچه سازی نظام ارائه خدمات بیمه ای ایجاد شد، اظهار کرد : بر اساس قانون باید بخش های بیمه ای سازمان های مختلف بیمه گر در سازمان بیمه سلامت تجمیع و متمرکز شود.

وی افزود : وظیفه سازمان بیمه سلامت گسترش پوشش بیمه ای در بین اقشار مختلف جامعه است. در همین راستا این سازمان از سال 93 طرح پوشش بیمه همگانی را در قالب صندوق بیمه همگانی ، بیشتر با هدف تحت پوشش قرار دادن افرادی که هیچ بیمه ای ندارند ، آغاز کرد.

رئیس اداره بیمه گری سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر این اصل که دلیل اصلی قانون گذار برای تجمیع بیمه ها در نظر گرفتن عدالت در ارائه خدمات بوده است ، عنوان کرد : متاسفانه برخی سازمان های بیمه گر که زیر نظر وزارت خانه های خاص هستند ، به دلیل برخورداری از قدرت لابی گری بالا ، در برابر تجمیع مقاومت می کنند . از سوی دیگر هنوز زیرساخت های لازم برای تجمیع وجود ندارد.

مهرداد افزود: برای تجمیع باید همپوشانی بیمه ای را از بین ببریم و تمام اطلاعات در یک دیتا بیس و صندوق جمع آوری شود ، این در حالی است که سازمان های بیمه گر اطلاعات مربوط به بیمه شدگان را جزو داده های محرمانه خود می دانند و از ارائه آن خودداری می کنند.

وی به میزان موفقیت در تجمیع سازمان های بیمه ای اشاره کرد و گفت : از ابتدای سال جاری تمامی بیمه شدگان کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شده اند. همچنین تاکنون 4 و نیم میلیون مورد رفع همپوشانی در بیمه سلامت انجام شده است.

رئیس اداره بیمه گری سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه مصاحبه رادیویی خود ، سازمان بیمه سلامت را یکی از موفق ترین نهادها در برون سپاری فعالیت های عملکردی خویش دانست و عنوان کرد : هزار و 500 دفتر پیشخوان با این بیمه قرارداد دارند و فعالیت های بیمه گری اعم از تعویض دفترچه و پذیرش بیمه شده در این دفاتر انجام می شود. همچنین برون سپاری در بخش رسیدگی به اسناد پزشکی نیز انجام شده است.

مهرداد به سیاست های سازمان بیمه سلامت درباره خصوصی سازی اشاره کرد و گفت : این نهاد بیمه ای موظف است ساز و کارهای لازم برای بیمه شدن افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند را فراهم کند. بازار بهداشت و درمان و نظام سلامت کشور با جمعیت 80میلیونی به اندازه ای بزرگ است که این سازمان تا در خصوص ایجاد ساز و کارهای خصوصی سازی اطمینان حاصل نکند ، نمی تواند به برون سپاری اقدام کند.

مرتبط با این خبر

  • نوسانات اخیر نرخ ارز بخشی از روند ثبات نسبی چند ماه اخیر است

  • کیک های مشکوک پروژه امنیتی است و ربطی به خطوط تولید ندارد

  • بانک مرکزی باید ارز را از حالت چند نرخی خارج کند

  • روحیه کارآفرینی فناورانه در ایران بسیار پایین است

  • چرا نمایندگان برای عضویت در کمیسیون سیاست خارجی صف می‌کشند؟

  • نمایشگاه آثار گرافیکی در خانه هنرمندان برپاست

  • سازمان مناطق آزاد موظف به تسهیلگری برای فعالان اقتصادی است

  • مجلس دهم در مبارزه با قاچاق و رفع تولید گام مؤثری برنداشت

  • دلیل بالا بودن شیوع چاقی در زنان سالمند چیست ؟

  • واکاوی مفهوم نفوذ در چارچوب بی‌سامانی تصمیم سازی