صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

بیابانی گفت:حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ها و ارتقاء جایگاه زن مسلمان ایرانی و همچنین تبیین و معرفی زن ایرانی به جهان در راستای جهانی‌سازی دیدگاه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، مینا بیابانی جانشین رئیس بسیج خواهران کشور در برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو «گفتگو» با موضوع کارکردهای اجتماعی بسیج ضمن تصریح بر اینکه بسیج یک نهاد ملی مقدس است، اظهار داشت: بسیج معجزه انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) بوده است. بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حفاظت و حراست از اصل انقلاب اسلامی و دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی را به عنوان ماموریت و رسالت اصلی بسیج تعریف کرده است.

وی درباره اثرگذاری بسیج در حوزه زنان گفت: بسیج جامعه زنان به طور اخص، اهداف و رسالت های مهمی را در رابطه با خانواده تعریف کرده است. از اهداف اصلی و اساسی بسیج جامعه زنان، حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ها و ارتقاء جایگاه زن مسلمان ایرانی و همچنین تبیین و معرفی زن ایرانی به جهان در راستای جهانی سازی دیدگاه های نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

جانشین رئیس بسیج خواهران کشور درباره اقدامات و زیرساخت های فراهم شده جهت دستیابی به اهداف تعیین شده در بسیج، بیان کرد: بسیج یک نهاد مردمی و ملی است و بر اساس حضور مردم در این نهاد شکل گرفته شده است و در هر زمان به تناسب شرایط و نیاز کشور، تحولات مورد نیاز در بسیج ایجاد شده است. از زمان دفاع مقدس تا امروز که با یک جنگ تمام عیار با آن مواجه هستیم خوشبختانه بسیج و بسیج جامعه زنان توانسته است خودش را روزآمد کند و زیرساخت های متناسب با شرایط را فراهم کند.

وی ادامه داد: در هنگام جنگ و دفاع مقدس، زیرساخت ها و ساختار سازمانی بسیج زنان به گونه ای طراحی شده بود که حضور زنان را در حمایت از رزمندگان اسلام و پشتیبانی از جنگ، امداد و نجات و حمایت از خانواده های رزمندگان را تسهیل کند. همچنین در بحران های اجتماعی مانند جریانات اخیر، به واسطه آمادگی لازم در بسیج جامعه زنان، اثرگذاری زیادی داشته اند.

بیابانی با بیان اینکه بسیج و به طور خاص بسیج جامعه زنان به دلیل گستردگی و فراگیری که در اقشار دارند و یک شبکه مویرگی را در همه کشور ایجاد کرده اند، نقش بسیار مهم و اساسی را در ایجاد عدالت اجتماعی و فرهنگی دارند، گفت: بسیج جامعه زنان با برنامه ریزی در این 40 سال، سعی کرده است این مهم را به اجرا درآورد و عدالت را تا حدود زیادی محقق کند.

مرتبط با این خبر

  • کیک های مشکوک پروژه امنیتی است و ربطی به خطوط تولید ندارد

  • بانک مرکزی باید ارز را از حالت چند نرخی خارج کند

  • روحیه کارآفرینی فناورانه در ایران بسیار پایین است

  • چرا نمایندگان برای عضویت در کمیسیون سیاست خارجی صف می‌کشند؟

  • نمایشگاه آثار گرافیکی در خانه هنرمندان برپاست

  • سازمان مناطق آزاد موظف به تسهیلگری برای فعالان اقتصادی است

  • مجلس دهم در مبارزه با قاچاق و رفع تولید گام مؤثری برنداشت

  • دلیل بالا بودن شیوع چاقی در زنان سالمند چیست ؟

  • واکاوی مفهوم نفوذ در چارچوب بی‌سامانی تصمیم سازی

  • بازگشت همه نخبگان در شرایط فعلی منطقی نیست