صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ابتکار در مصاحبه با رادیو گفت و گو ویژه روز جهان عاری از خشونت و افراط گرایی گفت: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: کشور ما با وجود اینکه مورد خشونت و ترور و سخت ترین تحریم ها در طول سال پس از خروج آمریکا از برجام قرار گرفته اما مردم و دولت همچنان محکم ایستاده اند و مقاومت می کنند تا آسیبها به حداقل برسد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: شرایط بسیار سخت است و دشمنان هم درتلاشند تا ملت بزرگوار و تلاشگر ایران را به زانو دربیاورد اما مطمئناً مردم با درایت و صبوری و تاب آوری در برابر مشکلات پیروز خواهند شد.

ابتکار مطرح کرد: باید بررسی کرد که سرمنشأ برخی رفتارهای خشن در جوانان و حتی افراد میانسال چیست و چرا بیشتر خشونت ها علیه زنان است و زنان آسیب بیشتری می بینند؟ البته این مسئله خاص ایران نیست بلکه این مسائل به صورت خیلی حادتر در بسیاری از کشورهای دنیا بروز کرده کمااینکه جریان و پویش مبارزه با خشونت علیه زنان و یا سوء استفاده از زنان ابتدا در کشورهای صنعتی شکل گرفته است.

این مقام مسئول متذکر شد: بخشی از اقدامات برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حوزه قوانین و مقررات است که خوشبختانه ما این قوانین را داریم اما مجلس به دلیل ناکافی بودن برخی قوانین، طرح هایی مانند تشدید مجازات اسیدپاشی را ارائه و تصویب کرد.وی اضافه کرد: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است تا نهایتاً در مجلس تصویب شود.ابتکار بر لزوم تقویت مهارت های رفتاری و اجتماعی برای افزایش سازگاری در خانواده ها و جامعه تأکید کرد و گفت: ما باید رفتارهای تحمل پذیر داشته باشیم و فکر و اندیشه مان را به سمت درک متقابل و توسعه گفت وگو حرکت دهیم.معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: دولت "بسته مهارت های فردی و اجتماعی" را با آموزش و پرورش از ابتدای دولت دوازدهم پیش بینی و تهیه کرد، علاوه براین "طرح ملی گفت وگوی خانواده" نیز ارائه شده است.این مقام مسئول عنوان کرد: ما در تلاشیم تا مهارت های ارتباطی اعضای خانواده مانند تفکر نقادانه را در مدارس و دانشگاه ها و والدین و حتی سالمندان ترویج دهیم تا افراد تاب آوری خود را در مقابل آسیبها و مشکلات بالا ببرند.

18 دسامبر 2013؛ رییس جمهور روحانی طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، پیشنهاد «جهان علیه خشونت و افراطی گری» را ارائه داد. این پیشنهاد با رأی قاطع نمایندگان 190 کشور جهان بدون مخالف به تصویب رسید.

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه روز جهان عاری از خشونت و افراط گرایی و در ارتباط تلفنی با دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

مرتبط با این خبر

  • در نظر گرفتن مزیت تولید برای ساخت تجهیزات پزشکی هسته‌ای

  • پیش‌بینی نایب‌رئیس‌مشاوران املاک ازقیمت مسکن در سال جدید

  • ویژه برنامه های سازمان بسیج زنان به مناسبت نیمه شعبان

  • آغاز برنامه‌های تلویزیونی مسجد جمکران

  • انتظار در محبت به امام زمان و دعا برای فرج خلاصه نمی شود

  • جاسوس بودن پزشکان بدون مرز آشکار است

  • کشورهای منطقه ای رتبه اول گردشگران در کشور را دارند

  • «عدنان الزرفی» شانس چندانی برای نخست وزیری عراق ندارد

  • معرفی چهره سال هنر انقلاب اسلامی به بعد از عید فطر موکول شد

  • افزایش نرخ بیکاری و کاهش تولید ناخالص ملی اثرات بیماری کرونا بر اقتصاد است