صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی با بیان این که در حال حاضر پلیس امنیت اقتصادی در استانهای مختلف ایران راه اندازی شده است گفت: هر سازمان مرتبط با صادرات و واردات، توسط سامانه‌های مختلف آمار و عملکرد کشور در این حوزه را پایش می کند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ هادی رفیعی‌کیا اظهار کرد: خوشبختانه پلیس امنیت اقتصادی از روزهای ابتدایی فعالیت خود تابه امروز توانسته توفیقات خوبی کسب کند و عملکرد مطلوبی را در حوزه مبارزه با قاچاق کالا داشته باشد و با دستگاه‌های مرتبط هم‌افزایی موثری را ایجاد کند.

وی ادامه داد: با تشکیل پلیس امنیت اقتصادی ما شاهد یک پلیس تخصصی هستیم که به مسائل امنیت اقتصادی می پردازد.

وی با اشاره به این که پلیس همیشه به موضوع پیشگیری و مبارزه با قاچاق توجه داشت و دارد، اظهارکرد: شایسته است که نیروی انتظامی همانند سایر دستگاه‌ها و نهادهای فعال در کشور پیگیر موضوع معیشت و اقتصاد باشد و از این رو پلیس امنیت اقتصادی را تشکیل داده است.

رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، با اشاره به این که واردات و صادرات در ایران متولی مشخصی دارد، عنوان کرد: سازمان گمرک و امور بنادر کشور در حوزه صادر و وارد شدن محصول به داخل کشور وظایف مشخصی دارند و همیشه مشغول به انجام وظیفه هستند.

وی افزود: با تشکیل پلیس امنیت اقتصادی تصمیم گرفته شد که نیروی انتظامی در کنار نهادهای مرتبط با بنادر و گمرک به تسهیل فرآیند صادرات و واردات کشور کمک کند.

سرهنگ رفیعی کیا اضافه کرد: پلیس امنیت اقتصادی در اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با هفته ناجا در 11 گمرک کشور مستقر شد، در حالی که قرار است پلیس امنیت اقتصادی در تمامی گمرک های کشور مستقر شود.

وی با بیان این که در حال حاضر پلیس امنیت اقتصادی در استانهای مختلف ایران راه اندازی شده است، عنوان کرد: خوشبختانه پلیس امنیت اقتصادی از روزهای ابتدایی فعالیت خود تا به امروز توانسته تا توفیقات خوبی را کسب کند و عملکرد مطلوبی را در حوزه مبارزه با قاچاق کالا داشته باشد و با دستگاه های مرتبط هم افزایی موثری را ایجاد کند.

رئیس پلیس گمرگ پلیس امنیت اقتصادی ادامه داد: پلیس امنیت اقتصادی در مرحله اول فعالیت خود در گمرک های مختلف حضور فیزیکی پیدا می کند.

وی با اشاره به این که هر سازمان مرتبط با صادرات و واردات توسط سامانه‌های مختلف آمار و عملکرد کشور در این حوزه را پایش می کند، اظهار کرد: در حال حاضر با ابلاغیه دولت تمامی سامانه‌های مرتبط با صادرات و واردات در اختیار پلیس گمرک امنیت اقتصادی قرار گرفته اند.

سرهنگ رفیعی کیا اضافه کرد: پلیس امنیت اقتصادی در همکاری با سازمان بنادر و گمرک می تواند بسیاری از ظرفیتهای خود را در اختیار آن سازمان قرار دهد و همین طور از ظرفیت سازمانهای مختلف استفاده کند.

مرتبط با این خبر

  • مدارس ابتدایی شهر تهران و مدارس متوسطه اول مناطق یک تا 5 در روز دوشنبه تعطیل شد

  • سیل سیستان و بلوچستان به طور کامل تعیین خسارت نشده

  • ارسال پرونده به شورای امنیت، هدف اروپایی ها از اجرای مکانیزم ماشه است

  • هماهنگی بین مجموعه های استانی در سیل سیستان بی‌نظیر بوده است

  • مناطق آزاد به هیچ کدام از اهداف خود دست نیافتند

  • پیروزی نهایی از آن مقاومت یمن است

  • ارسال 50 کانکس به استان سیستان و بلوچستان

  • آیا آخرین تیر به ترامپ اصابت می کند؟

  • تبصره " بخشودگی سود تسهیلات واحدهای تولیدی " اجرا نمی شود

  • مدارس تهران فردا هم تعطیل است؟