صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

آرتنا: سازنده فیلم تیک‌آف با اشاره به اظهارنظرهای سیاسی که نسبت به فیلم «تنهای تنهای تنها» دریافت کرده بود، گفت: دلم نمی‌خواهد هیچ جناح سیاسی از فیلمم تعریف کند ولی دوست دارم فیلمم را نقد کنند.

به گزارش سرویس صداو سیمای «آرتنا»،برنامه "سینمامعیار " رادیو گفت و گو با موضوع (نقد و بررسی فیلم «تیک ‌آف» ) با حضور احسان عبدی‌پور(فیلمساز و سازنده فیلم تیک‌آف) و با اجرای امیرعباس صباغ برگزار شد.

در ابتدا عبدی‌پور در خصوص اکران فیلم خود اظهار داشت: گرفتن پروانه ساخت و پروانه نمایش آن خیلی طول کشید و فجر هم که آن طور شد، فروش در اکران بالا بوده ولی اطلاع دقیقی از میزان فروش ندارم.

وی در خصوص ساخت این اثر بیان داشت: دلم می‌خواست یک خانواده که از زندگی خود راضی نبودند و دنبال یک هواپیما بودند تا فرار کنند را روایت کنم اما با ممانعت‌های وزارت ارشاد و مسائل دیگر در نهایت قصه به شکل دیگری درآمد. من در این فیلم نگاه ویژه‌ای به فلسطین داشتم و نگاهم این بود که آدمهای آزادی‌خواهی که دلشان برای ملت فلسطین می‌سوزد الزاماً کاراکتر خاصی نیستند و یکسری دختر و پسرهای ایتالیایی بودند که از همین روزگار و همین نسل هستند و می‌خواستم انسانهای آزاده‌ای را که به فلسطین می‌رفتند و به کاراکتر من ربط داشتند را نشان دهم اما همین را نتوانستند بپذیرند! به لحاظ محتوایی هم داستان تغییراتی کرده است.

دلم نمی‌خواهد هیچ جناح سیاسی از فیلمم تعریف کند

وی با اشاره به اظهارنظرهای سیاسی که نسبت به فیلم خود «تنهای تنهای تنها» دریافت کرده بود، گفت: دلم نمی‌خواهد هیچ جناح سیاسی از فیلمم تعریف کند ولی دوست دارم فیلمم را نقد کنند.
عبدی‌پور درباره جغرافیای فیلم خاطرنشان کرد: قصدم نیست بوشهرنگاری کنم و قصه‌ای دارم و می‌خواهم آن را به جایی برسانم و حرفی از آن دربیاید و اینکه خاطرات من در بوشهر اتفاق افتاده کمی بی‌حس و حالی من است که با چیزهایی که در دسترس هست فیلم می‌سازم که نه می‌شود به خاطر آن به من مدال بدهند و نه تنبیهم کنند.

مجری برنامه سؤال کرد: «اگر پایان فیلم محور اصلی داستان می‌شد مخاطبان عام‌ را بیشتر جذب نمی‌کرد؟»

تمام دغدغه‌ام مخاطب است اما نه هرچه مخاطب بخواهد

وی پاسخ داد: مطمئنم اگر اینطور بود فیلم خیلی هالیوودی می‌شد و من اصلاً دلبستگی به سینمای هالیوود ندارم و دغدغه این را هم ندارم اینطور فیلم بسازم، اگر می‌خواستم آن قصه را درست کنم یک سرگرمی صرف بود. نگاه من به مخاطب امت است و تمام دغدغه‌ام مخاطب است اما نه هرچه مخاطب بخواهد.

عبدی‌پور درباره سرمایه‌گذاری فیلم گفت: مهتاب کرامتی و طهور ابوالقاسمی و شرکت بیمه رازی سرمایه‌گذاران این فیلم بودند، اگر آنها نبودند دیگر فیلم را بی‌خیال می‌شدم اما آنها برای ساخت و گرفتن پروانه نمایش ماندند و ان‌شاالله که سرمایه برمی‌گردد.

از اجرای بازیگران راضی هستم و بازی‌ها خیلی بیش از حد انتظارم هست

وی درباره انتخاب بازیگران اثر خود نیز اظهار داشت: دوست داشتم فیلم را با بازیگران شناخته نشده بسازم که شما هیچ شناختی از المان‌های آن نداشته باشید. مصطفی زمانی را نمی‌خواستم و دوستم گفت همدیگر را ببینید و با اولین ملاقاتی که گذاشتیم گفتم او را می‌خواهم و حالا هم از اجرا راضی هستم و بازی‌ها خیلی بیش از حد انتظارم هست.

در حال ساخت سریالی کمدی برای شبکه سه هستم

عبدی‌پور درباره ساخت کار بعدی خود بیان داشت: سریالی برای شبکه سه کار می‌کنم که بیس آن کمدی است و قرار بود به نوروز برسد اما تولید آن به اسفند ماه افتاد و زمان دیگری پخش خواهد شد.

تماشاگر بعد از دیدن فیلم حال بهتری خواهد داشت

وی در صحبتهای پایانی خود خاطر نشان کرد: این فیلم فیلمی هست که وقتی از سینما بیرون می‌آیید حالتان بدتر از حال زمان سینما رفتنتان نیست و می‌توانم بگویم حالتان کمی بهتر هم هست، لحظاتی را در این فیلم احساس می‌کنید که گاهی قفسه سینه‌تان سنگین می‌شود، گاهی می‌خندید و جاهایی تعلیق‌هایی دارد که قلبتان می‌تپد و این برای 90 دقیقه فکر کردن به یکسری مسائل اساسی چیز بدی نیست و چه بسا آدمی این فیلم را ببیند و بعد در پیاده‌روی خلوتی برود و فکر کند از فردا برگردم و چیزهایی که در زندگی از دست دادم را با برنامه به دست بیاورم.

برنامه رادیویی "سینمامعیار" به تهیه‌کنندگی و سردبیری محمدجواد طالبی است که سعی دارد ضمن پرداختن به مسائل اساسی سینمای ایران سطح آگاهی مخاطب از فیلم‌های روی پرده را بالا ببرد.

مرتبط با این خبر

  • پیشگیری از اعتیاد باید از نهاد خانواده شروع شود

  • مزاحمت های مجازی؛ نتیجه پرسه زنی نوجوانان در این فضا

  • قوه قضاییه استقلال مالی ندارد

  • افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است

  • رشد علمی ایران در حمایت از کشورهای منطقه شتاب بیشتری می گیرد

  • ادعای عجیب جنبش‌های معنوی برای اثبات خود

  • دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است/ مهلت بانک‌ها تا پایان سال برای صفرکردن دارایی‌های منجمد

  • امریکا باید دست از حمایت از تروریست ها بردارد

  • بازار متشکل ارزی نیامده نرخ ارز را کاهش داد

  • نرخ معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین اعلام شد