خبرگزاری دانشجو: برجام باید در داخل حل و فصل شود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اروپا در قضیه برجام به سمت ایران نمی‌آید و باید این موضوع را در دیپلماسی کشورمان مورد توجه قرار دهیم.

1398/11/05
|
10:35

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، رضا سیمبر، در مصاحبه با «رادیو گفتگو»، با بیان اینکه حجم تبادلات اقتصادی اروپا با آمریکا حدود یک تریلیون 400 میلیون دلار است، گفت: بنابراین با توجه به حجم تبادلات اقتصادی بین اروپا و آمریکا باید توجه کنیم که اروپایی‌ها در قضیه برجام آمریکا را رها نمی‌کنند تا به سمت ایران بیایند.

وی با بیان اینکه متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور به این قضیه توجه نمی‌کند و با وقت کشی فرصت‌هایی که در پیش روی کشور است را از دست می‌دهد، ادامه داد: اگر می‌خواهیم یک سیاست ملی راهبردی را دنبال کنیم باید هر چه سریع‌تر و بدون توجه به اروپا در این راستا حرکت کنیم.

سیمبر همچنین در مورد احتمال خروج کشور از ان‌پی‌تی نیز گفت:: خروج هر کشوری از یک معاهده بین المللی که امضا کرده دارای بار منفی برای آن کشور است و قطعاً در این زمینه یک شانتاژ خبری و رسانی منفی بزرگ علیه کشور ایجاد می‌شود و طرف‌های مقابل، ایران را به عهدشکنی متهم کنند.

وی افزود:، ولی از طرف دیگر این موضوع دارای بار مثبت نیز است و ما می‌توانیم مانند کشور‌هایی که از همان ابتدا به NPT نپوستند، فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهیم و از فرصت موجود به بهترین شکل استفاده کنیم.

دسترسی سریع