صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس مرکز تحقیقات اوزون تراپی دانشگاه بقیه الله ایران جزو پنج کشور برتر اوزون تراپی در جهان دانست و گفت: دلیل اصلی تمام تحریم‌ها، جلوگیری از پیشرفت علمی ایران است.

مرتضی ایزدی رئیس مرکز تحقیقات اوزون تراپی دانشگاه بقیه الله در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با بیان اینکه اوزون‌تراپی یا اوزون‌درمانی به روش درمانی‌ای گفته می‌شود که برای بهبود و درمان بعضی از بیماری‌ها، گاز یا مایع یا محلول ازون‌دار (ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی) را از طریق خوراکی، تزریقی، پوستی وارد بدن بیمار می‌کنند، ادامه داد: ایران جزو پنج کشور برتر اوزون تراپی در جهان است و در سال 2015 نیز بنده به عنوان عضو خبره انجمن جهانی اوزون تراپی مستقر در مادرید انتخاب شدم و این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس مرکز تحقیقات اوزون تراپی دانشگاه بقیه الله افزود: ایران باید تا سال 2040 حدود 10 درصد از مرجعیت علمی جهان را در اختیار داشته باشد که در حال حاضر با آن نقطه فاصله داریم البته رشد ایران تاکنون خوب بوده و آینده نیز بسیار روشن است.

ایزدی درباره وضعیت ایران در سال 1404 اظهار داشت: ایران باید در این زمینه به اجتهاد رسیده باشد و در حالی که کمتر از شش سال تا آن زمان فاصله داریم، مسیر را درست رفته ایم، اما سرعت حرکت در بعضی از بخش‌ها مناسب و کافی نیست.

وی در ادامه به تحریم‌ها اشاره کرد و درباره ماهیت و هدف اصلی آن اظهار کرد: دلیل اصلی تحریم ها، جلوگیری ایران از پیشرفت علمی است، زیرا وقتی جمهوری اسلامی ایران 10 درصد از مرجعیت علمی را در اختیار داشته باشد، هیچ کشوری نمی‌تواند ما را تحریم کند، زیرا نیازمند تعامل با ایران هستند. دنیای امروز یک دنیای دو طرفه است و هر چقدر وزن علمی بالاتری داشته باشیم، سود بیشتری در این رابطه خواهیم داشت.

رئیس مرکز تحقیقات اوزون تراپی دانشگاه بقیه الله عنوان کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند به صورت کامل در همه امور مرجعیت پیدا کند و اگر بتوانیم در 10 درصد از علم به مرجعیت دست پیدا کنیم، به عنوان یک کشور مرجع شناخته می‌شویم که از همه دنیا برای دست یابی به علم به سراغ ایران خواهند آمد. در همین رابطه، در حوزه اوزون تراپی تا سال 1404 در تمام آسیا به جایگاه نخست خواهیم رسید هر چند در حال حاضر هم جزو پنج کشور نخست جهان قرار داریم.

ایزدی از ضرورت تبدیل مقالات به محصولات در حوزه‌های پزشکی گفت و اظهار کرد: اگر دانش و علم به فناوری و فناوری به ثروت، قدرت و امنیت اجتماعی منتهی نشود، آن دانش بی فایده خواهد بود. از افتخارات دانشگاه بقیه الله این است که تقریبا تمام آنچه مورد تحقیق قرار داده ایم، در محیط انسانی و با رعایت موازین و اخلاق پزشکی آزمایش کردیم و در حال حاضر در حوزه اوزون تراپی بیش از 40 بیماری را درمان می‌کنیم و یا به درمان آن‌ها کمک می‌کنیم.

مرتبط با این خبر

  • باید از ایجاد دوگانه انگاری و دوقطبی سازی بین موضوع «سلامت» و« اقتصاد» پرهیز کنیم

  • تدریس مجازی 90 درصد دروس تئوری به دانشجویان دانشگاه شریف

  • آمادگی مجلس برای کمک به ستاد ملی مقابله با کرونا

  • پیش بینی افت 10 تا 15 درصدی تولید کشور در اثر کرونا طی فصل بهار

  • 296 نقطه در محورهای مواصلاتی مسدود شده است

  • تسهیلات تکلیفی، بانک‌ها را به سمت قهقرا سوق می‌دهد

  • اگر برادران و خواهران افغانستانی در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند رایگان درمان شوند

  • همدلی در جامعه زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) را فراهم می‌کند

  • «اینستکس» نمی تواند مسائل اقتصادی ایران ناشی از تحریم ها را حل کند

  • مردم نسبت به سلامت خود و دیگران سهل انگاری نکنند