اتاق اصناف تهران: کلیه کالاها در نمایشگاه های بهاره کد و نرخ مشخص دارند

نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران با بیان اینکه تمام کالاها در نمایشگاه های بهاره دارای کد و نرخ مشخصی دارند گفت: اتحادیه ها و مسئولان سازمان تعزیرات در نمایشگاه برای نظارت حضور دارند.

1398/12/05
|
13:10

خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران در رابطه با زمان برپایی نمایشگاه های بهاره گفت: این نمایشگاه ها معمولاً در دو بازه زمانی شهریورماه برای پوشاک و وسایل مورد نیاز مدارس و اسفندماه برای خریدهای نوروزی برگزار می شوند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه های بهاره معمولاً از دهم اسفند ماه شروع می شوند افزود: اولین نمایشگاه یا فروش فوق العاده در دهه 80 و به دلیل کمرنگ بودن مواد پروتئینی و گوشتی و برخی کالاها در بازار و با هماهنگی دستگاه های ذیربط برپا شد و مردم هم استقبال کردند که برپایی این نمایشگاه ها تا امروز هم ادامه دارد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران مطرح کرد: بدنه اصناف بر این باور است که در ایامی مانند ماه مبارک رمضان و شب عید باید دست به دست دهند تا رفاه و آسایش را در ابعاد مختلف برای مردم فراهم کنند کمااینکه در حال حاضر نیز اصناف تصمیم گرفتند با حداقل سود به شکوفایی اقتصاد و رونق تولید کمک کنند.

ابراهیمی نیا تحریم ها را عاملی در جهت رونق تولید داخلی دانست و افزود: ما در سالهای قبل دغدغه داشتیم که شاهد کالای خارجی در این نمایشگاه ها نباشیم که خوشبختانه امروز این دغدغه را نداریم چراکه اولاً مردم کالای خارجی نمی خرند و به صرفه نیست و دوماً کیفیت کالاهای تولید داخل هم به مراتب افزایش پیدا کرده است.

وی از ورود ارگان های مختلف به نمایشگاه های بهاره انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه اتاق اصناف اختصاص یک مکان ثابت برای برگزاری نمایشگاه ها را درخواست کرده اما همچنان زیر چادر و بی توجهی به شرایط سرمایش و گرمایش برگزار می شود و این درست نیست.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران با بیان اینکه هزینه واگذاری محوطه این نمایشگاه ها سربار کالاها می شوند تصریح کرد: متاسفانه به محض تمام شدن مدت این نمایشگاه ها هیچ ستادی در راستای هم افزایی و برنامه ریزی برای شش ماه آینده تشکیل نمی شود.

ابراهیمی نیا ادامه داد: ما مخالف عرضه کالا به مردم در زیر چادر هستیم اما دولت و شهرداری هم باید از قدرت و امکانات و ارتباط اصناف با تولیدکنندگان و توزیع کننده استفاده کنند و مکان ثابتی را به ما اختصاص دهد تا ضمن جلوگیری از هزینه های سربار، مردم نیز منتفع شوند.

وی با اظهار اینکه تمام کالاهایی که وارد نمایشگاه های بهاره می شوند دارای کد و نرخ مشخصی هستند گفت: اتحادیه ها و مسئولان سازمان تعزیرات در نمایشگاه حضور دارند اما در دیگر انواع فروش ها که بازرسان اتحادیه حضور ندارند طبیعتاً نظارت هم کمتر است.

ابراهیمی نیا با تأکید بر اینکه شهرداری و مسئولان ذیربط باید دستفروشان خیابانی را ساماندهی کنند افزود: ما با برگزاری نمایشگاه هایی که با هماهنگی و نظارت اتاق اصناف و اتحادیه ها و همچنین در محل های در شأن مردم برگزار می شوند موافقیم اما با هرج و مرج و حضور دستفروشان در خیابان ها مخالفیم.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران با بیان اینکه کسبه با مشکلات مالیاتی و کارگری و غیره درگیرند و فقط به دنبال تامین نقدینگی شب عید خود هستند تصریح کرد: تجمع دستفروشان در خیابان ها کسبه را دچار مشکل می کند.

دسترسی سریع