خبرگزاری میزان: توزیع 9 میلیون اصله نهال بین مردم در هفته منابع طبیعی

خبرگزاری میزان- یک مقام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام این خبر که بیش از 9 میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی توزیع و کاشته می شود گفت: هموطنان این نهال ها را از مراکز مربوطه تهیه کنند و بکارند.

1398/12/20
|
11:38

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان؛فریبرز غیبی رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به اینکه زندگی ماوابسته به منابع طبیعی است و در عین حال باید به فکر آیندگان هم باشیم لذا هر روز و هر ساعت باید به فکر منابع طبیعی بود.

وی افزود: ما از آذرماه به دلیل جابجایی فصول و تغییر اقلیم و دما شروع به کاشت 14 میلیون اصله نهال کردیم و در 39 هزار هکتار نیز با بذر و نهال جنگل کاری کردیم.

وی با اعلام این خبر که بیش از 9 میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی توزیع و کاشته می‌شود گفت: هموطنان می‌توانند این نهال‌ها را از مراکز مربوطه تهیه کنند و بکارند.

غیبی کاشت نهال و درخت را از مراحل اولیه احیا و توسعه درختکاری و جنگل کاری دانست و گفت: مسئله مهم‌تر مراقبت و نگهداری از درختان است که ما در این راستا و در این هفته بیش از 9 میلیون نهال را توزیع می‌کنیم. سازمان جنگل‌ها با همکاری هلال احمر، شهرداری، نیروی نظامی و انتظامی و وزارت کشور در حاشیه جاده‌ها بوستان‌ها و پارک‌ها درختکاری می‌کند.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری همچنین مطرح کرد: ما با جوامع محلی قرار داد می‌بندیم تا از درختان و نهال‌ها مراقبت کنند و سازمان ویژه‌ای را هم برای کاشت نهال قرار دادیم تا در جای جای کشور از نهال‌ها و درختان مراقبت کنیم.

وی با اشاره به برنامه سازمان جنگل‌ها برای افزایش سرانه جنگل‌ها از 0,17 صدم به 0.25 صدم درصد اظهار داشت: ما بر اساس تجربه سازمان جنگل‌ها و سازمان تحقیقات چاله‌ها و سامانه‌هایی را ایجاد کردیم تا از آب باران و برف استفاده بیشتری کنیم و بیشترین میزان رطوبت را داشته باشیم.

دسترسی سریع