خبرگزاری صدا و سیما: مهلت سه ماهه به بدهکاران شهرداری

به بدهکاران شهرداری برای پرداخت بدهی زیر 200 میلیون تومان، سه ماه مهلت داده می‌شود.

1398/12/26
|
15:30

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع توقف فعالیت‌ها و عملیات ساختمانی تا 15 فروردین و در ارتباط تلفنی با عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و محمدرضا قربانی پارام عضو هیئت علمی دانشگاه از شبکه رادیویی گفتگو پخش شد.

گلپایگانی در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار داشت: ما هر سال با " طرح استقبال از نوروز " فعالیت‌های ساختمانی را از 28 اسفند تا پنجم فررودین تعطیل اعلام می‌کردیم، اما امسال به دلیل شرایط خاص کشور این تعطیلی تا 15 فروردین ادامه می‌یابد تا همکاران ما به صورت نوبتی بر روند ساخت و ساز‌ها نظارت کنند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: از طرفی مردم در این ایام در خانه هستند و ممکن است آسایش و آرامش آن‌ها با فعالیت‌های ساختمانی مختل شود از این رو فعالیت‌های ساختمانی با دستور شهردار تهران تا 15 فروردین ماه متوقف می‌شوند.

این مقام مسئول درخصوص تکلیف فعالیت‌های مرتبط با نگهداری شهر گفت: شهرداری به خاطر پاکیزه کردن و گندزدایی از شهر فعالیت‌های مضاعفی را در دستور کار قرار داده و فعال است. کلیه بخش‌های نگهداشت شهر و اماکن مرتبط با توزیع نیز مانند میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های شهروند به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.
گلپایگانی در رابطه با میزان تردد‌ها در سطح شهر گفت: طبق آماری که دکتر حجت روز چهارشنبه اعلام کرد میزان تردد‌ها در شهر نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران عنوان کرد: با پیشنهاد شهرسازی به شورای شهر اعلام شد که به بدهکاران شهرداری برای پرداخت بدهی زیر 200 میلیون تومان سه ماه مهلت داده می‌شود و عوارض ساختمانی زیر 200 میلیون تومان نیز تا پایان اردیبهشت ماه به همان نرخ سال 98 محاسبه خواهد شد.

گلپایگانی همچنین از صدور مجوز و پروانه و پایان کار به صورت غیرحضوری و اینترنتی خبرداد و گفت: متقاضیان می‌توانند از طریق اینترنت فعالیت‌های مربوط به این بخش را انجام دهند.

وی از تشدید مراقبت‌ها برای دور کردن کلیه زباله گرد‌ها از سطل‌های زباله‌ها خبرداد و افزود: درآمد شهرداری با توجه به کاهش تردد‌ها کاهش شدیدی پیدا کرده است البته سلامت شهروندان برای شهرداری مهمتر است و امیدواریم دولت هم در این شرایط به نگهداشت و بهداشت شهر کمک کند.

در ادامه "صبح و گفتگو"، قربانی پارام بیان کرد: شهرداری تهران هر سال برای بهبود شرایط شهروندان در قالب طرح‌هایی از کار‌های عمرانی جلوگیری می‌کند و امسال با توجه به شرایط کشور مدت زمان اجرای طرح استقبال از نوروز را از یک هفته به سه هفته افزایش داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: کارگاه‌های ساختمانی و فعالیت‌های عمرانی که مربوط به زیرساخت‌های شهری نیستند و شخصی اند از 24 اسفند تا 15 فروردین ماه تعطیل می‌شوند، اما شهرداری از این فرصت برای بهسازی بیشتر معابر و بزرگراه‌ها استفاده می‌کند.

قربانی پارام مطرح کرد: اگر من شهردار تهران بودم در این روز‌ها به توسعه بیمارستان‌ها و تغییر کاربری ورزشگاه‌ها به درمانگاه و بیمارستان کمک می‌کردم.

دسترسی سریع