صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات درمانی برای افراد بستری در این بیمارستان گفت: خوشبختانه شرایط بالینی بیماران بستری خیلی خوب است و امیدوار هستیم در روزهای آینده این عزیزان را نیز مرخص کنیم.

به گزارش روابط عمومی ارتش، سوسن عزیزمحمدی رئیس بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی، بیمارستان‌های درمانی خود در استان‌های مختلف کشور را در اختیار وزارت بهداشت جهت درمان بیماران کرونا قرار داده است.

وی اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش دو بیمارستان را نیز به‌صورت اختصاصی برای درمان بیماران کرونایی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است که شامل بیمارستان هاجر و بیمارستان خانواده ارتش می شوند.

رئیس بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش درباره اقداماتی که بیمارستان هاجر انجام داده است، عنوان کرد: در ابتدای ابلاغ ماموریت برای مقابله با کرونا، بیمارستان را از بیماران دیگر تخلیه کردیم و به صورت کامل در زمینه مبارزه با کرونا به درمان این بیماران می‌پردازیم.

وی افزود: تمام ظرفیت بیمارستان هاجر به چند بخش تقسیم شده است. یک بخش مربوط به افرادی است که نگران و مضطرب هستند، علائم مشکوک به کرونا دارند و باید بررسی شوند. این افراد به کلینیک تب بیمارستان هاجر که در ورودی بیمارستان قرار دارد، مراجعه می‌کنند. کسانی که به این بخش مراجعه می‌کنند توسط پزشکان بررسی می‌شوند و کارهای آزمایشگاهی صورت می گیرد تا اگر سالم بودند به منزل برگردند یا نیاز به بستری دارند. خوشبختانه کمتر از یک درصد از مراجعان بیمارستان هاجر نیاز به بستری داشته اند و دو سوم از بیماران نیز با سلامتی به بالین خانواده بازگشته‌اند.

عزیزمحمدی با اشاره به اقدامات درمانی برای افراد بستری در بیمارستان هاجر خاطر نشان کرد: خوشبختانه شرایط بالینی بیماران بستری خیلی خوب است و امیدوار هستیم در روزهای آینده این عزیزان را نیز مرخص کنیم که این مهم با تلاش پزشکان توانمند صورت گرفته است. دکترها و پرستاران در شرایط بحران در کنار مردم می‌مانند و از تمام علم و توانایی شان استفاده می‌کنند تا بتوانند خدمات خوبی را ارائه کنند.

وی از ضرورت اطلاع رسانی مداوم درباره بیماری کرونا گفت و ابراز داشت: یکی از معضلات خاصی که در این زمینه داریم عیادت از بیماران است که خیلی ها اصرار به این کار دارند اما شرایط بیماری کرونا با توجه به واگیری بسیاری بالا، مناسب این کار نیست.

مرتبط با این خبر

  • کاهش اصطکاک در شرایط قرنطینه میان اعضای خانواده با ایجاد فضای خصوصی

  • احتمال تمدید پویش «زندگی از نو» تا پایان فروردین ماه

  • 580 کیلومتر آزادراه جدید به آزادراه‌های کشور در سال 99 افزوده می‌شود

  • موکب های همدلی با اتکای به مردم برای رفع نیازهای معیشتی نیازمندان برپا شده است

  • ماجرای تردد خودرو‌های با پلاک‌های غیربومی در تهران

  • هدف های عمیق در زندگی موجب شادی می شود

  • کاهش قیمت نفت باعث ضرر به شرکت های نفتی آمریکایی شده است

  • نمره درمان ایران در ارتباط با جلوگیری از افزایش تلفات ناشی از ابتلا به ویروس« کرونا»، نمره قابل قبولی است

  • ضرورت اختصاص 80 درصد از یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی به بهداشت و درمان

  • در زمینه برنامه های کودک، در صدا و سیما کم کاری شده است