صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سناریوهای مختلفی با توجه به زمان‌های احتمالی پایان تعطیلات مدارس طراحی شده است گفت: ستاد ویژه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان ذیربط تشکیل شده که هر روز جلسه برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، مهدی نویدادهم درباره موضوع بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات نوروز گفت: ضمن تقدیر از زحمات بی‌وقفه معلمان و مدیران مدارس در این شرایط، باید گفت که اگر پزشکان و پرستاران مجاهدان جبهه سلامت هستند، معلمان و مدیران مدارس نیز مجاهدان جبهه دانایی و معرفت‌اند چراکه در شرایط کنونی هم با تمام توان و امکانات فعالیت می‌کنند.

وی افزود: اکثر مدارس با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی خدماتی را به دانش آموزان ارائه می‌کنند و امیدواریم شعار "مدرسه تعطیل است اما آموزش تعطیل نیست" را تحقق عملی ببخشیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه تصمیم گیری درباره ادامه تعطیلی مدارس و سایر بخش‌ها در شرایط کنونی بر عهده ستاد ملی مقابله کروناست و اختیار این کار از همه نهادها و دستگاه‌ها گرفته شده گفت: ما منتظر تعیین تکلیف ستاد هستیم تا بدانیم این جریان تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

نوید ادهم با اشاره به اینکه سناریوهای مختلفی با توجه به زمان‌های احتمالی پایان تعطیلات مدارس طراحی شده است گفت: از روز اول این قضیه ستاد ویژه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان ذیربط تشکیل شده که هر روز جلسه برگزار می‌کند و به فراخور زمان و شرایط اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: فعلا فرض ما بر این است که بعد از تعطیلات نوروزی بتوانیم مدارس را برپا کنیم، در این صورت فقط یک ماه اسفند را از دست داده‌ایم که با آموزش‌های مجازی جبران می شود و پنجشنبه‌های اردیبهشت را هم احتمالاً بازگشایی می‌کنیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ما در سنوات گذشته معمولاً تا پایان اردیبهشت ماه کلاس‌ها را برگزار می کردیم و تا اواسط خردادماه هم زمان برگزاری امتحانات بود اما امسال امتحانات تا انتهای خرداد ادامه پیدا خواهد کرد.

نوید ادهم در یک برنامه رادیویی، از خانواده‌ها درخواست کرد که در ایام تعطیلی فرزندان از سخت گیری‌های بی‌مورد آموزشی خودداری کنند و محیط خانواده را محیط شاد و بانشاط نگه دارند و آموزش را به معلمان بسپارند.

مرتبط با این خبر

  • نام‌گذاری سال جاری به عنوان سال «جهش تولید» یک نقشه راه برای مردم و مسئولان است

  • برپایی عدالت با همراهی همه مردم، نخستین ویژگی حکومت امام زمان (عج) است

  • نداشتن شجاعت عامل شاد نبودن انسان ها است

  • نمایندگان مجلس یازدهم، موضوع اصلاح ساختار« بودجه» را به صورت جدی پیگیری کنند

  • آسیب شناسی جشنواره تئاتر انقلاب و دفاع مقدس سال 98

  • سرعت رشد ویروس «کرونا» در کشور متوقف نشده است

  • کاهش اصطکاک در شرایط قرنطینه میان اعضای خانواده با ایجاد فضای خصوصی

  • احتمال تمدید پویش «زندگی از نو» تا پایان فروردین ماه

  • 580 کیلومتر آزادراه جدید به آزادراه‌های کشور در سال 99 افزوده می‌شود

  • موکب های همدلی با اتکای به مردم برای رفع نیازهای معیشتی نیازمندان برپا شده است