صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سخنگوی قوه قضائیه، گفت: قوه قضائیه آمادگی کامل دارد که با بخش های مختلف قوه مجریه و مقننه در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامحسین اسماعیلی در مصاحبه با برنامه «فردای روشن» که از آنتن رادیو گفتگو پخش می‌شد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری سال 1399 را به عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری کرده‌اند، گفت: در سال گذشته نیز مقام معظم رهبری بر موضوع حمایت از تولید تاکید کردند و این موضوع باعث شد که در بخش‌های مختلف اقدامات مناسبی در راستای حمایت از تولید انجام شود.

وی با بیان اینکه در همین ارتباط قوه قضائیه جهت پاسخگویی به فرمان و سیاست‌های ابلاغی از سوی ایشان در بحث رونق تولید ملی و افزایش اشتغال گام‌های مناسبی را برداشت، افزود: گزارش‌هایی که از واحدهای مختلف قوه قضائیه ارسال شده حکایت از این دارد که در سال گذشته با کمک قوه قضائیه 994 واحد صنعتی که تعطیل شده بودند یا در شرف تعطیلی بوده اند به چرخه تولید بازگشته اند و از بیکار شدن کارگران در این واحدهای تولیدی جلوگیری شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه در قوه قضائیه این آمادگی را داریم که با همکاری با مدیران اجرایی و متولیان بخش‌های مختلف در راستای گسترش تولید در کشور فعالیت کنیم افزود: آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در این زمینه مطرح شده یک سیاست و تدبیر ولایی و هم چنین سیاستی است که بر اساس کارهای کارشناسی و نیازسنجی کشور ابلاغ شده است.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه نیاز کشور این است که تولید در داخل کشور سیر صعودی به خود بگیرد و قدم‌های بلندی در این زمینه برداشته شود، اظهار کرد: این در شرایطی است که دشمنان به دنبال این هستند که به کشورمان در حوزه‌های اقتصادی آسیب برسانند.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید باید به توانمندی‌های داخلی توجه بیشتری شود، تاکید کرد: افزایش تولید در کشور ضمن اینکه باعث می‌شود وابستگی ایران به دیگر کشورها و همچنین درآمدهای نفتی کمتر شود این زمینه را فراهم می‌کند که در زمره کشورهای صادر کننده قرار بگیریم.

این مقام مسئول در قوه قضائیه با بیان اینکه این قوه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا موانع موجود در راه تولید را با کمک دستگاه‌های اجرایی و زیربط برطرف کند، گفت: از جمله این اقدامات نظارت بر تسهیلاتی است که ارائه می‌شود که ما معتقدیم با اجرای قانون باید از انحراف تسهیلات ارائه شده در این زمینه، جلوگیری کرد و تسهیلات به کسانی ارائه شود که به واقع دغدغه تولید و حرکت در این مسیر را دارند.

اسماعیلی همچنین به عزم قوه قضائیه جهت مقابله به مفسدان اقتصادی و سودجویان اشاره و اظهار کرد: در راستای حمایت از کسانی که می‌خواهند در مسیر صحیح تولید حرکت کنند قطعاً باید با افراد سودجو این عرصه مبارزه کرد و این موضوع قطعاً مورد توجه قوه قضائیه است.

وی در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در امر تولید مطرح شده افقی دست یافتنی است، افزود: ما با اتکا به نیروهای زحمتکش کشور و نسل جوان و رفع موانع تولید می‌توانیم به این افق دست پیدا کنیم.

مرتبط با این خبر

  • ارسال 21 هزار و 150 اثر به پویش «زندگی از نو»

  • نام‌گذاری سال جاری به عنوان سال «جهش تولید» یک نقشه راه برای مردم و مسئولان است

  • برپایی عدالت با همراهی همه مردم، نخستین ویژگی حکومت امام زمان (عج) است

  • نداشتن شجاعت عامل شاد نبودن انسان ها است

  • نمایندگان مجلس یازدهم، موضوع اصلاح ساختار« بودجه» را به صورت جدی پیگیری کنند

  • آسیب شناسی جشنواره تئاتر انقلاب و دفاع مقدس سال 98

  • سرعت رشد ویروس «کرونا» در کشور متوقف نشده است

  • کاهش اصطکاک در شرایط قرنطینه میان اعضای خانواده با ایجاد فضای خصوصی

  • احتمال تمدید پویش «زندگی از نو» تا پایان فروردین ماه

  • 580 کیلومتر آزادراه جدید به آزادراه‌های کشور در سال 99 افزوده می‌شود